Ja se on fakta se. Siru tietää myös kuka on syyllinen Bodomin murhiin.
"Itselleni on päivänselvää, että syyllinen pidätettiin, ja hänet vapautettiin. Murhaajalla on ollut Gustafssonin kengät jalassaan, ja se jo sinänsä todistaa hänen olevan syyllinen. Voihan sitä tietty kehitellä kaikenlaisia mielikuvituksellisia stooreja siitä, että murhaaja on vaihtanut kengät ym. kuten voi jokaisen surmatapauksen yhteydessä spekuloida sillä, että jospas murhaaja onkin väliaikaisesti laittanut epäillyn vaatteet päälle, ja siksi epäillyn vaatteissa on korkean volyymin veriroiskeita uhreista.
Gustafsson on syyllinen kyllä, mutta jos ihminen tajuaa tämän, niin millainen on ihmisen psyyke, jos hän jaksaa päivästä toiseen vängätä asiasta niiden kanssa, jotka eivät sitä ymmärrä? Se on vähän sama kuin vänkäisi siitä, sataako vai paistaako ulkona sellaisen kanssa, joka kieltäytyy katsomasta ikkunasta ulos."
Kyllä Siru tietää asioista.
"Itselleni on päivänselvää, että syyllinen pidätettiin, ja hänet vapautettiin. Murhaajalla on ollut Gustafssonin kengät jalassaan, ja se jo sinänsä todistaa hänen olevan syyllinen. Voihan sitä tietty kehitellä kaikenlaisia mielikuvituksellisia stooreja siitä, että murhaaja on vaihtanut kengät ym. kuten voi jokaisen surmatapauksen yhteydessä spekuloida sillä, että jospas murhaaja onkin väliaikaisesti laittanut epäillyn vaatteet päälle, ja siksi epäillyn vaatteissa on korkean volyymin veriroiskeita uhreista.
Gustafsson on syyllinen kyllä, mutta jos ihminen tajuaa tämän, niin millainen on ihmisen psyyke, jos hän jaksaa päivästä toiseen vängätä asiasta niiden kanssa, jotka eivät sitä ymmärrä? Se on vähän sama kuin vänkäisi siitä, sataako vai paistaako ulkona sellaisen kanssa, joka kieltäytyy katsomasta ikkunasta ulos."
Kyllä Siru tietää asioista.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Siru on yksi Minfon rasittavimmista ämmistä. Todellisesta tiedosta Sirulla ei ole mitään käsitystä. Hän on vain aloittelija-noviisi, joka luulee asioita. Valitettavasti. - hymm -
Ei kyllä Siru tietää enemmän Bodomista mitä Sariola tai Outolempi yhteensä. Ja sillä sipuli. Toisin väittämin vaan on kateellisten panettelua.
Heh Sariolan tiotomäärä Bodomista on miinuksen puolella, Outolempi tietää yksin enemmän. Sariola ei tiedä ei sitten mitään.
Heh, kuinkas suuri on Nätti_Hessun tietomäärä? :) Ai niin eihän sitä tietoa ole, heh heh :)
Siru kehuu täällä taas itseään. Se jos mikä on säälittävää.
Tuolla viestimäärällä (1753) sinä Siru83 olet aloittelija-noviisi, joka vain luulet asioita. Todellisesta tiedosta sinulla ei ole mitään käsitystä. Valitettavasti.
Siru83 - sinä olet multinikki, jonka missiona on yrittää vääristellä totuutta. Tarkoitushakuisesti myös provosoit suorasti kanssakirjoittajia. Sinulle ei merkitse mitään se, saatko kirjoituskieltoa vai et, sillä nimimerkkejä sinulla riittää. Tähän lisään senkin, että tiedän, että "teitä" vääristelijöitä on erittäin vähän. Multinikkejä on rekisteröity ja ne tiedetään. Valitettavan surullista on huomata kuinka yksinäistä taistoa tuo on.
Sirpa-Mileva ei liene Siru83 (vielä), ja nikin nikki Sirua harmittaa muuten vaan. Ymmärrän myös palstan ylläpitoa, sillä tuollaisia multinikkejä vastaan on palstan ylläpitäjän mahdoton taistella. Tuon kaltaiset konstailijat ja nimimerkeillä kikkailijat on säännöistä huolimatta "hyväksyttävä", mutta ne on huomioitava. Vastaavan kaltaisissa tilanteissa poliisikin sen tekee - kaikki on huomioitava ja kaikki kivet on käännettävä. Toki voihan se olla niinkin, että kaikkia kiviä ei ole vielä käännetty?
- hymm -
Ymmärrän sinua totuus selville, että sinua vituttaa kun Siru on älyllisesti sinua suurempi. No ei kannata masentua Siru on älyllisesti suurempi kuin enemmistö minfolaisista myös. Kun ei pärjää väittelyssä niin ruvetaan keksimään herjoja.
Sirun älykkyys tosiaan ottaa monia tyhmempiä päähän, mutta sitä se kateus teettää.
Monella eri nimellä se Siru täällä provoaa ja itseään promoaa, heh! Täysi pelle kuitenkin kyseessä.
Kateus se paistaa läpi sinunkin viestistäsi. Sitä se teettää kun on niin hyvä niin saa osakseen muiden kateutta. Kyllähän meikäläinenkin on saanut osakseen täällä suoli24:ssa kateellisten itkuja vuosien varrella kun olen voittamaton väittelijä ja vastustajat hoidin aina syväkyykkyyn kun aktiivisesti täällä keskustelin niin kyllähän se heikompi lahjaisempia argumentoijia vitutti kun eivät pärjänneet väittelyssä.
Sama hommaha nse tuntuu olevan Sirun kanssa. Muut itkee kun eivät saa horjutettua Sirun mielenrauhaa. Silloin se loan heitto alkaa kun muut keinot on käytetty ja huomattu toimimattomiksi.
Milläs kirjoittelet kun olet bannissa, turhake. Pitää sitten siirtää mitättömälle palstanrääsikällesi Minfon viestejä. Säälittävää, kaikella ystävyydellä.
-hymmm- :
Re: Tulilahti
Postby härkä » Sun Jul 08, 2012 10:49 pm
Nimimerkki Ravadas , jonka kanssa olisi mukavaa vaihtaa ajatuksia , on postannut murha.infoon.
Aiheena tuokkospoikien havainnot tytöistä.
Tuokkospojilla oli tytöt nähdessään toisen pojan isän korjaamolla huollossa ollut moottoripyörä , jota he koeajoivat tuolloin.
Pyörä ei siis ollut oma , vaan se oli pitänyt palauttaa korjaamolle asiakkaan mahdollista hakua ajatellen.
Näin on sanonut Anyone ja eräs paikallinen taho on vahvistanut tätä sanomaa.
Poikkeuksellisesti seuraan tuota minfon Tulilahti ketjua , mutta en postaile sinne.
Olenhan siellä epämieluisa vieras. :o
User avatar
härkä
Posts: 508
Joined: Tue Oct 11, 2011 1:26 am
Location: Laidun
Siru taas vauhdissa minfossa:
"Ja mitäköhän se sinulle kuuluu, mitä minä OMIEN kirjoitusteni suhteen teen? Tuollaisten ruikuttavien luuserijunttien ei kuulu edes lukea kirjoituksiani saati sitten kommentoida niitä.
Asiasta on jo valitettu ylläpidolle, eikä ylläpito ole asiaan millään tavalla puuttunut, ei punakynää, eikä mitään sellaista tiedonantoa, että siinä olisi jotain väärää, jos kirjoittaja ei halua omaan kirjoitukseensa kommentteja.
Täällä on tosiaan säännöt, mutta kuten jo sanoin, ei ole kiellettyä, että kirjoittaja itse päättää siitä, onko hänen ketjunsa tarkoitettu kommentointiin vai ei.
Ja menkää jo vittuun siitä ruikuttamasta. Minua ei kiinnosta, eikä näköjään kiinnostanut ylläpitoakaan, kun ei asiaan millään tavalla puuttunut useista vasikoinneista huolimatta. Ja jos olisi puuttunut, niin siirtäisin vanhoja kirjoituksiani sekä jatkossa uudet kirjoitukset muille areenoille.
"
"Minä puhun idiooteille heidän omalla kielellään. Tuollaiset juntit, joilla ei ole yhtään mitään sanottavaa aloituksiini, tulevat ruikuttamaan siitä, kun niitä ei saa kommentoida.
Keksikää tollot ensin jotain sanottavaa niihin aloituksiin, tulkaa sitten sanomaan, mitä sanottavaa teillä olisi ja sitten voitte yrittää uudestaan ruikuttaa jollekin, jota kiinnostaa. Minä se en ole eikä selvästi myöskään ylläpito, joka ei teidän valituksiinne ole millään tavalla reagoinut.
Ja tokihan nyt Reservoir Dog myös ansaitsee päästä arvoiseensa seuraan vihalistalleni. Sinne mahtuu hyvin vielä. Ketään muita halukkaita?
Lupaan, että jokainen, joka vielä ruikuttaa siitä, ettei joitakin kirjoituksiani voi kommentoida, pääsee sinne ihan automaattisesti ilman erillistä ilmoitusta!"
Kehä kehä gongi.Pelkuri.