Eli siis olen huomannut että tytöt varsinkin kyselee että olenko sopivan kokoinen, voisitteko alkaa mun kanssa? Anteeks nyt vaan tytöt mussa missä teijän itsetunto on? Jos ootte huomannut niin harva poika tommosia kyselee. Tytöt, haluisitteko itsevarman vai epävarman pojan itsellenne joka raahautuu joka päivä jakelemaan mittojaan suomi 24ja kysymään että olenko ok?? Siis ihan tosi hei te ootte vielä suurin osa noista kysyjistä alle 16 vuotiaita??Haloo ei sillon kukaan ole vielä vakavassa parisuhteessa, sillon ollaan vielä LAPSIA? ,Toki minulle saa ilmoittaa jos asian ymmärrykseni on mennyt täysin penkin alle!?
Mutta minun näkökannastani olen siis 15 niin en voisi kuvitella että olisin vakavassa parisuhteessa.
Mutta minun näkökannastani olen siis 15 niin en voisi kuvitella että olisin vakavassa parisuhteessa.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Joo en itekkää ymmärrä tota. Ja sitte vielä kaikki lehdetki ontäynnä tommosta.
mitä se sua häirittee? ja jos sinä et halua vakavaa suhdetta niin Ei se tarkoita että kukaan muukaan Ei haluisi...
Siis mitä täö on oikeesti jos sä oot joku forever alone ni älä tuu tänne ulisee kato on se kiva ko on tyttö tai poika vierellää säkö sit haluisit vaa jotain pano kaverii jos et kerran mitää sen vakavempaa? Hä? Ihme vajokki
jos sä oot 15 ja ajattelet että et oot täys lapsi ni siit vaa. mut mä täytin 15 pari kuukaut sitte ja mul on tähä mennes ollu 8 muijaa ja jokanen on kysyny jossain vaihees jtn. niide ulkonäöst esim. "oonks mä sust hyvän näköne" ni mä vaa sanon et joo sä oot nii kuuma et mun pitääki avaa ikkuna ja sen jälkee ne ei enää kysele. joten miks sä koet sen nii rasittavaks. ja tuskin ne tytöt mitää sult kyselee.
Sitten tajusit olevasi 10 vuotias läski joka on tullut tänne pönkittämään egoaan...
Olen kyllä aloittajan kanssa samaa mieltä! Itse olen vielä 13-vuotias tyttö, mutta silti ihmettelen kun jotkut minuakin nuoremmat tulevat KAIKELLE KANSALLE AUKI OLEVILLE PALSTOILLE KUVIEN KERA (!?!?!?!) ja kysyvät ihan pokkana että olenko lihava ja näin pois päin. HALOO?!?! Eihän edes kaikkien näiden kysyjien kropatkaan ole täysin kehittyneet tai pituuskasvu loppunut! Kroppa muuttuu kyllä kasvamisen myötä ja jos sitten vähän vanhempana tuntuu että on lihava tai on muuten tyytymätön kroppaansa niin sitte voi kuntoilla enemmän ja laihduttaa mutta ei vielä lapsena. Ja jos on itsetunto maassa niin se ei ainakaan korjaannu jos miettii 24/7 että oonkohan mä nyt lihava tai mitä pojat ajattelee musta.
Ja tuo vakava suhde-juttu... Kyllähän sitä voi hyvä kaveri olla ja pyöriä samoissa ympyröissä ja ehkä mahdollisesti olla yhessäkin jos siltä tuntuu, mut tosissaan vakavassa suhteessa... Tuskin kovinkaan moni alle 15- vuotiaiden parisuhteista on niin vakava että sitä mietittäis jo tosissaan tulevaisuutta monien vuosien päähän...
Tämä siis vaan minun mielipiteeni, urputtakaa vaan jos olette eri mieltä. Olisi ihan kiva kuulla miksi näin nuorena pitäisi olla tosissaan vakavassa suhteessa.
Olen myös ihmetellyt 15v kyseleevät olenko sinun mielestä kaunis ,vaihteleevat frofiilikuviaan joka viikko jakehuskeleevat seurustelevansa 19v kanssa.Ei tunnu riittävän peiliin katsominen vaan pitää kysellä kaveripiiriltä toistamiseen kauneudestaan.Kotona menee huonosti vanhempien kanssa ja leikitään aikuista vaihka ollaan lapsia ei edes nuoria vaan nimenomaan lapsia.Ikä edellytäisi että ollaan nuoria ja hengailtas nuorten kaverien kanssa(tyttöjen ja poikien)eikä kirjoitella olevansa parisuhteessa.Parisuhde on että asutaan yhdessä, ollaan avoliitossa tai avioliitossa.Ollaan nuoria ja eletään kuin nuoret,nuoruus parasta ja huolettominta aikaa ,vanhemmat hiotaa taloudelliset huolet nuoret vain kuluttaa.
no kuule sä ''tytöt herätkää'' tyyppi oot oikeessa oot vie lapsi mut vaa HENKISESTI!
ne alle 16 veitte suhteet on vaa sellasia pikku lasten juttuja...jane tavallaan "harjottelee" :DD mut vakavemmat suhteet on iha erijuttu(: ja oon ite 13 ja oon vielä lapsi! ja tyhmää mennä kirjottelee 24/7 joillekki keskustelu palstoille et oonko ok?? ja et alkaisitko mun kans?? ku voi vitttttu ei ajatus kule-.-
nii ja murros iässä kasvaa ja ei kannata alkaa miettimää et onko ok ku muutenki murros iässä ei haittaa jos on rasvaa ku se on hyvä asia (Y) (((((B
Harmi kun koulujen alkuun on vielä niin pitkä aika, oppisit vähän oikeinkirjoitusta. :(