Jos hyvävireiselle Vihdille tarjotaan naisten superpesiksessä kerrointa 8.05 on siihen vaikea olla tarttumatta, vaikkakin Viininjärvi joukkueista onkin se parempi.
Kolme voittoa neljästä pelistä kertoo hyvästä pelijuonen löytymisestä. Voitot tosin ovat tulleet sarjataulukon huonommista porukoista, mutta kuitenkin.
Pienellä panoksella pelaillaan ja toivotaan Vihdille hyvää virettä.
Kolme voittoa neljästä pelistä kertoo hyvästä pelijuonen löytymisestä. Voitot tosin ovat tulleet sarjataulukon huonommista porukoista, mutta kuitenkin.
Pienellä panoksella pelaillaan ja toivotaan Vihdille hyvää virettä.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Totta turiset! Tämä huomioitiin jo Miehelän lauteilla aamusaunassa et sillee hei!
Minkä laitoit sille kaveriksi?
Pesiksessä on muutenkin aina ihmeelliset jättikertoimet.
Hyvin nuuhkittu. Toivottavsti loppu pelikin menee Vihdin tahtiin. Sködemeister ei vihjettä hyödyntänyt, koska oli vähän outo nimimerkki, eikä Vihdille löytynyt kaiffaria lapulle. Pesiksessä toteutuu aina silloin tällöin oikeita mahtisonnikertoimia, mutta probleemi on vain siinä, että kun tietäisi niistä etukäteen kjäh kjäh.
No juu. Taavettihnn tuon viestin tuhersi, mutta täytyy samaaan hönkäisyyyn myöntää, että Oulun ja Kempeleen ristikerroin romuttaa tuon tuplan lopullisesti. Eikä tuo Vihtikään vielä ole toista jaksoa voittanunna, mutta lähellähän tuon toteutuminen on, jotta tällee hei.
Toisaalta näitä isokertoimisia pesisvetoja kannattaa yrittää ihan mielenkiinnon vuoksi. Monivedon kerroin on taas jollekkin rahasampo.
Harmittaa, ettei näitä pesisvetoja voi pelata sinkkuina, kun tuo pelillinen antikaan ei mitään riemunkiljahduksia ansaitse.
vihti sössimässä johtonsa. tasuri tulee.
Miten sössimässä? Toisen jakson toisten vuoroparien jälkeen johtaa 4-3.
perseraiskaus jatkuu
http://www.bittilahde.fi/cgi-bin/tilastot/online3.py?data=23-2-0
Kiitos Teppo kun vihjasit salanimellä Vihtiä. Huomasin heti että nyt on Teppo asialla.
Teppohan ei pelaa Veikkaukselle, vaan pöytälaatikkovetoja, kun sossu ei enää suostu rahoittamaan Tepon liiallista pelaamista.
Pitkäveto
21,00 €Avoin
12.07.2012
2 kohdetta Tulos Oma merkki
5. Viinijärvi N − Vihti N — - - 2 8,05
8. Oulu − Kempele — - - X 2,60
Kokonaiskerroin: 20,93
Maksettu: 21,00 €, 11.07.2012 klo 17.14 (Veikkauksen pelipalvelu)
Rivimäärä: 2, panos: 21,00 €
Pelin numero: 8289-047768838-16
Tulospäivämäärä: 12.07.2012 (50731)
Kiitti Taavetti,pelasin Vihti-P-Iirot tuplan isolla,täytyy lähtee kylille kaljalle!
Teppo tämän vihjasi et sillei hei! Joskus Teppokin joutuu pelaamaan veikkaukselle koska kaikki bookkerit eivät vaivaudu junttipalloa ottamaan pelivalikoimaansa et sillei hei! Stadin isoaseisin kundi sai tänään useamman rivin kiinni Vihdin kautta. Kyllä Teppo osaa hei!
Kiitti Taavetti,sä et turhaan vihjaa ja Vålerenga nyt oli saletti,on vielä Botafogo sen kanssa.
2 kohdetta Tulos Oma merkki
15. Odd Grenland − Vålerenga 2 − 3 2 3,30
2 3,30
5. Viinijärvi N − Vihti N 0 − 2 2 8,05
2 8,05
Kokonaiskerroin: 26,57
Maksettu: 100,00 €, 11.07.2012 klo 17.38 (Veikkauksen pelipalvelu)
Rivimäärä: 2, panos: 100,00 €
Pelin numero: 8289-007051010-16
Tulospäivämäärä: 12.07.2012 (50731)
häh?
Satasen panos joo varmaan me kaikki uskotaan :D Skuku ottanu mallia Taavetista.
jos skukupuolitauti pelaa koko ajan satasen panoksilla, tulee tappiota vuodessa luultavasti kymmeniä tuhansia
Vittuko ei pannu enempää,mut pesiksen takia en viittyny laittaa montaa 100€n lappua,
mut Botafogo voi taas tuoda lisää,toi jäi vähän businesslipusta Bangkokiin(2816€).
En lennä enään turistiluokassa koska en mahdu sinne ja matka menee nopeammin
koska siellä saa penkin vaakatasoon ja on baari sekä ruokalistassa kunnon safkaa.
kuin läski sä oikein olet?
Näköjään et ole matkustanut vähään aikaan,penkkien välistä etäisyyttä on lyhennetty,
siinä ratkaisee reisiluun pituus jota ei voi muuttaa ja 196cm pituinen henkilö on vaikeuksissa painosta riippumatta puhumattakaan jos on muutenkin iso koska käsinojat nousevat vain n.45% eli tyhjää vieruspaikkaa ei voi juuri hyödyntää vaikka saan aina 2 vapaata paikkaa ja koska matkustan low season aikaan niin se ei ole täynnä vaikka Helsingistä on tullut suuri lentojen vaihtopaikka halpojen hintojen vuoksi.
Koneessa onkin paljon kinuskeja,ryssiä ym.persaukosia joten businessluokka sopii paremmin imagooni koska lippu on matkan halvin osuus ja vittumaisin niin nyt se hoidetaan vaan mukavammin.
Miten Skukulla meni viimeisin Thaimaan reissu? Kerroppa vähän tarinaa.
2 kohdetta Tulos Oma merkki
15. Odd Grenland − Vålerenga 2 − 3 2 3,30
2 3,30
20. Corinthians − Botafogo RJ 1 − 3 2 3,90
2 3,90
Kokonaiskerroin: 12,87
Maksettu: 100,00 €, 11.07.2012 klo 10.47 (Veikkauksen pelipalvelu)
Rivimäärä: 2, panos: 100,00 €
Pelin numero: 8289-049023749-16
Tulospäivämäärä: 12.07.2012 (50731)
Kyllä sitä itsekki saa näköjään jotain aikaseksi ilman peeesiä.
Onneksi olkoon sgucu.
Taavetilla on nimimerkistä päätellen psyykeongelmia..Teppo taitaa viedä pitkässä juoksussa sittenkin Taavetista voiton..
aika häiritsevä ajatus on myös skuku paukuttamassa takaapäin jotain 12 vuotiasta thaimaalaista
Joo, tän palstan kaikki hörhöt on jossain suhteessa ongelmaisia..