Sähkötupakka ei maistu miltään

Ihan on perseestä

Ostin green smokelta sähkötupakan ja tilasin vahvimmat nesteet netistä. Kävin kerran vaihtamassa rikkinäisen tuotteen. Nyt imen tuota vekotinta ja on kuin pilliä imisi. Ei maistu ei haise ei tunnu missääm, höyryä kyllä tulee mutta ei tätä tupakoinniksi voi sanoa. Jos tällä tavalla voi tupakoida terveellisesti niin joo mutta ei kyllä röökiä voita. En tajua että mikä idea tässä hommassa on.

11

3788

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • åå

      Kuulostaa erikoiselta. Oletko osittain riippuvainen tupakkaan eli pitääkö sinun ainakin kerran viikossa vetäisyä tupakkaa.

    • ??????3x???

      Mihin tarkotukseen sä sähkötupakan hankit?

    • mallujallu

      Tervetuloa petkutettujen kerhoon. Eikö tulekin tyhmä olo, kun laittaa monta kymppiä tuollaiseen paskaan.

    • hggggggggggggggggggg

      no ei noilla vehkeillä ainakaan mitään makuja saa aikaan. Osta ego akku ja siihen esim. CE4 atomisaattori tulee aika tämäkät sauhut.

      • Perseestä joo

        No kiitos noista akku jne neuvoista. Ja mihin tarkoitukseen hankin sähkötupakan niin en ainakaan koristeeksi.


      • 12+45

        Tolla tulee tosiaan ihan eri maku kun esim. ego-t tai ego-c atomisaattoreilla, tuntuu että saa sauhutkin kun ite vaihdoin siihen laimean maun takia. Toiset taas tykkää pehmeästä mausta joten se selviää kokeilemalla mikä kellekkin paras


    • kokeilepa näin

      Hahaha! :D Voi vit... Luulitko tosissaa et sähkörööki on sama kuin tavallinen PALAVA tupakka? Ideanahan on antaa nikotiini maku ilman häkää, tervaa yms myrkkyjä ja savua. Se mitä sähköröökistä tulee, on vesihöyryä, ei savua.

      Joten jos olet vankkumaton tupakoitsija, etkä halua lopettaa tai vaihtaa vaarattomampaan tapaan, myy se ja äkkiä ja hae kiskalta nortti huulees. ;)

      Makuakaan et koskaan saa samaksi kuin normitupakassa, koska sähköröökissä mikään EI pala, eli savua ja häkää yms ei muodostu. Häkähän ei maistu, mutta tuntuu keuhkoissa kyllä.

      Ja välineiden täytyy olla riittävät kuumentamaan tarpeeksi nestettä, jotta saadaan mahdollisimman "paksut" höyryt jotka kyllä tuntuvat kurkussakin. :)

    • xingxang

      Voin kyllä sanoa että toimii omalla kohdallani. Hankin ego-c:n ja easy liquidista 24mg easy nikotiininestettä ja yli 40 vuotta polttaneena olen ollut 4 kk:tta ilman perinteistä tupakkaa. Kaikkiin pilipali vehkeisiin ei kannata sortua ja oikea nestekin löytyy kokeilemalla, kun kaikki nesteet ei välttämättä toimi oikealla tavalla liekö niissä nikotiinia lainkaan, mutta easyn pg pohjaiset ovat toimineet hyvin sillä 24 mg pitoisuudella.

      • Super-Jurma

        Aika pitkälle näin ... moni tilaa sen halvimman minkä löytää, pettyy ja päättelee että sähkökessu on perseestä.

        Itse kuulun siinä mielessä joukkoon, että tilasin ekana jonkun 510 karvalakki-feikki-setin minkä halvimmalla löysin, kunnes rupesin kuuntelemaan mitä muut duunailee. Nyt höyrytän ego-c:tä CE4 atomisaattorilla ja oon aika tyytis.

        Litkuja on tullut tilattuu ympäri ämpäri varmaan 20 erilaista ja kyllä ne omat suosikit on siinä löytynyt. Tavoitteena on päästä tosta nikotiini riippuvuudesta eroon niin litkut on laimentuneet kolmessa kuukaudessa 6mg pitoisuuksiin. Liberty flights on mesta jota tyypätä, easy on kans iha ok, toscana mall ei vakuuta, jne - vanhingoista viisastuu, mutta kyllä ne hyllyn takaosan litkutkin loppujen lopuksi höyrynä ilmaan on hävinnyt.


    • Anonyymi

      mitä pitäs tehä kun vapesta ei tuu höyryä? maku vaan jää suuhun mut muuta suusta ei ulos tule

      • Anonyymi

        Akku tyhjä tai kuumennusvastus rikki.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      191
      3497
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      12
      3070
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      62
      2485
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      9
      2125
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      41
      1910
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      6
      1848
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      39
      1682
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1571
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1123
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1100
    Aihe