Ostin green smokelta sähkötupakan ja tilasin vahvimmat nesteet netistä. Kävin kerran vaihtamassa rikkinäisen tuotteen. Nyt imen tuota vekotinta ja on kuin pilliä imisi. Ei maistu ei haise ei tunnu missääm, höyryä kyllä tulee mutta ei tätä tupakoinniksi voi sanoa. Jos tällä tavalla voi tupakoida terveellisesti niin joo mutta ei kyllä röökiä voita. En tajua että mikä idea tässä hommassa on.
Sähkötupakka ei maistu miltään
11
3700
Vastaukset
- åå
Kuulostaa erikoiselta. Oletko osittain riippuvainen tupakkaan eli pitääkö sinun ainakin kerran viikossa vetäisyä tupakkaa.
- ??????3x???
Mihin tarkotukseen sä sähkötupakan hankit?
- mallujallu
Tervetuloa petkutettujen kerhoon. Eikö tulekin tyhmä olo, kun laittaa monta kymppiä tuollaiseen paskaan.
- hggggggggggggggggggg
no ei noilla vehkeillä ainakaan mitään makuja saa aikaan. Osta ego akku ja siihen esim. CE4 atomisaattori tulee aika tämäkät sauhut.
- Perseestä joo
No kiitos noista akku jne neuvoista. Ja mihin tarkoitukseen hankin sähkötupakan niin en ainakaan koristeeksi.
- 12+45
Tolla tulee tosiaan ihan eri maku kun esim. ego-t tai ego-c atomisaattoreilla, tuntuu että saa sauhutkin kun ite vaihdoin siihen laimean maun takia. Toiset taas tykkää pehmeästä mausta joten se selviää kokeilemalla mikä kellekkin paras
- kokeilepa näin
Hahaha! :D Voi vit... Luulitko tosissaa et sähkörööki on sama kuin tavallinen PALAVA tupakka? Ideanahan on antaa nikotiini maku ilman häkää, tervaa yms myrkkyjä ja savua. Se mitä sähköröökistä tulee, on vesihöyryä, ei savua.
Joten jos olet vankkumaton tupakoitsija, etkä halua lopettaa tai vaihtaa vaarattomampaan tapaan, myy se ja äkkiä ja hae kiskalta nortti huulees. ;)
Makuakaan et koskaan saa samaksi kuin normitupakassa, koska sähköröökissä mikään EI pala, eli savua ja häkää yms ei muodostu. Häkähän ei maistu, mutta tuntuu keuhkoissa kyllä.
Ja välineiden täytyy olla riittävät kuumentamaan tarpeeksi nestettä, jotta saadaan mahdollisimman "paksut" höyryt jotka kyllä tuntuvat kurkussakin. :) - xingxang
Voin kyllä sanoa että toimii omalla kohdallani. Hankin ego-c:n ja easy liquidista 24mg easy nikotiininestettä ja yli 40 vuotta polttaneena olen ollut 4 kk:tta ilman perinteistä tupakkaa. Kaikkiin pilipali vehkeisiin ei kannata sortua ja oikea nestekin löytyy kokeilemalla, kun kaikki nesteet ei välttämättä toimi oikealla tavalla liekö niissä nikotiinia lainkaan, mutta easyn pg pohjaiset ovat toimineet hyvin sillä 24 mg pitoisuudella.
- Super-Jurma
Aika pitkälle näin ... moni tilaa sen halvimman minkä löytää, pettyy ja päättelee että sähkökessu on perseestä.
Itse kuulun siinä mielessä joukkoon, että tilasin ekana jonkun 510 karvalakki-feikki-setin minkä halvimmalla löysin, kunnes rupesin kuuntelemaan mitä muut duunailee. Nyt höyrytän ego-c:tä CE4 atomisaattorilla ja oon aika tyytis.
Litkuja on tullut tilattuu ympäri ämpäri varmaan 20 erilaista ja kyllä ne omat suosikit on siinä löytynyt. Tavoitteena on päästä tosta nikotiini riippuvuudesta eroon niin litkut on laimentuneet kolmessa kuukaudessa 6mg pitoisuuksiin. Liberty flights on mesta jota tyypätä, easy on kans iha ok, toscana mall ei vakuuta, jne - vanhingoista viisastuu, mutta kyllä ne hyllyn takaosan litkutkin loppujen lopuksi höyrynä ilmaan on hävinnyt.
- Anonyymi
mitä pitäs tehä kun vapesta ei tuu höyryä? maku vaan jää suuhun mut muuta suusta ei ulos tule
- Anonyymi
Akku tyhjä tai kuumennusvastus rikki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1762155
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo391517Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1321184Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe56942Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol255909- 55876
Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen20842Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S18745Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis233745Aina ku nään sun kuvan
Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭58743