Netin yhdistäminen langattomasti tai langallisesti!

autaarmias.

Olemme kaverin kanssa yrittäneet saada xboxia nettiin yhdistettyä. Koneen puolesta netin pitäisi olla avoinna, mutta aina kun nettiä yrittää yhdistää, niin ei onnistu. Ollaan laitettu manuaalisesti tietoja IP osoitteista maskeihin. Automaattisestikin ollaan yritetty. Mikä ihme tässä nyt on ongelmana? Ei kertakaikkiaan ymmärrys enään riitä.

Apua ja asiallisia aiheeseen liittyviä kommentteja kiitos.

5

394

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Meneejärkitämänkanss

      Kiitoksia, mutta khyllä tuokin on käyty lävitse, sekä muitakin foorumeja.
      Kaapelin kautta kone kyllä tunnistaa xboxin, mutta ei suostu poksi yhdistämään, vaikka on läppärin ominaisuuksista laitettu jako päälle ja tungetty ip, aliverkon maski sekä yhdyskäytävä kera dns tietojen xboxiin. Voiko koneen asetuksissa olla joku homma, mikä estää netin jaon ?
      Langattoman netin luonti yleiseksi ei onnistu, että boksi sen löytäisi, ja vaikka laittaa haun, niin ei se sitäkään kautta ota onkeensa..

      • äkxboks

        Yritätkö jonkun mokkulan kautta? Jos sinulla on reititin, niin laita xboxin portti siltaan. Voisi auttaa.


    • turhautunutt

      Minulla on xboxissa täysin sama ongelma atm. Boksi ei enää yhdistä network - internet välistä yhteyttä. Olen kokeillut kaikki samat asiat kuin sinäkin. Oletko saanut ongelmaa ratkaistua?

    • afdsfs

      jos läppäri saa yhteyden wlanin kautta ja yrität jakaa sitä siitä boksille joholla tai ilman nii ei onnaa ilman kahta verkkokorttia....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1127
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      50
      1100
    3. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1097
    4. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1019
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      932
    6. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      930
    7. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      867
    8. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      89
      857
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      107
      831
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      51
      713
    Aihe