Suuri suru on Saudi-Arabiassa, kun maan kruununperillinen, kruununprinssi Naief kuoli Genevessä, jossa hän oli ollut hoidettavana toukokuusta lähtien.
Prinssi Naif valittiin kruununperilliseksi viime lokakuussa, kun edellinen kruununprinssi Sultan kuoli paksusuolen syöpään New Yorkissa.
Kruununprinssi Naif oli vasta 79-vuotias, musitaakseni edellinen kruununprinssi Sultan oli kuollessaan häntä vanhempi. Toki nuorempi prinssi pitääkin valita aina seuraajaksi.
http://www.iltasanomat.fi/kuninkaalliset/art-1288477532234.html
Mikä harmi, kun Saudi-Arabian kruununprinssi
kuoli yllättäen!
3
233
Vastaukset
- rahhoo olis
EI liene sumalainen henkilö?
- sukujuuret juontavat
Luultavasti ei ole sumalainen ainakaan, keitä lienevätkään?
Näiden Saudien kuningahuoneen jäsenten sukujuuret juontavat Arabian niemimaan aavikoille ja siellä eläneisiin klaaneihin, joille kertyi yhä enemmän sekä valtaa että varallisuutta.
- jk
niinkö
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2745155- 534321
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii943645- 502729
- 201999
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua461863- 1171771
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘981511- 711095
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1491084