Salaperäinen zion-sana olympialaistunnuksissa

Hämmästy

http://joukopiho.puheenvuoro.uusisuomi.fi/111320-lontoon-olympialaisissa-massiivinen-false-flag-tuhoisku

14.7.2012 00:01 Juha Lehtinen
Käyttäjän JuhaLehtinen kuva

Symboliikasta kannattaa googlettaa Rik Clay.

Sekä 2012 olympialaisten (Lontoo) että 2008 olympialaisten (Peking) logosta voi rekonstruoida sellaisenaan sanan Zion.

Zion on eräänlainen haviteltu, tavoiteltu yhteiskuntamalli, joka eli liity tässä erääseen lähi-itäiseen valtioon.

Rik Clay oli nuori symbologi, joka kuoli nuorena, mutta You Tubesta voi katsella tai pikemminkin kuunnella usean tunnin ajan selityksiä symboliikasta, joka liittyy olympiakisoihin.

Kisojen maskotti on yksisilmäinen otus, joka tuo mieleen egyptiläisen "kaikkinäkevän silmän", joka esiintyy myös USA:n 1 dollarin setelin takapuolella ja yleensä myös pyramidin huipulla.

Egypti on tärkeä osa salattua tietoa, eikä liene täysin sattumaa, että prinsessa Diana sekaantui egyptiläisiin, ja hänen muistoalttarinsa Harrodsin tavaratalossa on täynnä egyptiläistä symboliikkaa.

10

325

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -s-

      Hämmästyn kyllä, mutta ainoastaan siitä että aikuiset ihmiset kehtaavat puljata tuollaisen huuhaan parissa.

    • Zionpiholeon.

      Minkälaista tzäpinää tämä salaperäinen,Pekingin ja Lontoon,olympialogoista löytyvä sana Zion,on tällä hetkellä herättänyt eräiden profeettojen parissa?Vai kävikö nyt niin,ettei asia kestänyt kristillistä koettelua?

    • Jochanan Buchanan

      Pihostahan on tullu pahimman luokan antisemiitti.

      Siihen se vie kun uskoo kaiken maailman salaliitoteoriat ja alkaa tutkimaan niitä ennen Raamattua.

      Piho parka on aivan pihalla!

      • Juutalaiset!

        Nuo ovat Lontoon olympialaisten maskotteja, yksisilmäisiä hirviöitä! Yksi silmä on juutalaisten illuminaattien symboliikkaa, ja toinen noista on vielä nimeltään Mandeville = Man-devil = ihmispaholainen! Viittaako antikristukseen, jonka
        illuminaatit nostavat esiin kisojen aikana, kuten profetoitu on?


    • En ole antisemiitti, mutta vastustan joidenkin juutalaisten (monet saatananpalvojia) vääriä tekoja, kuten Raamattukin vastustaa sanomalla, että jotkut väittävät olevansa juutalaisia, mutta eivät ole, vaan ovat Saatanan synagoga.
      Jeesuskin sanoi, että hänen aikansa juutalaiset johtajat olivat isästä Perkeleestä.

      Oliko Jeesus antisemiitti? Ei tietenkään. Hän oli itse juutalainen.

      Mutta juutalaisuudessa on myös paljon pahaa ( esim. Kabbala) ja oikean Jumalan ja hänen Poikansa Jeesuksen vastustamista, että sellaista väärää juutalaisuutta pitääkin vastustaa eikä se ole antisemitismiä.

    • Jochanan Buchanan

      Jouko Piho kuules, Johannes ja Jeesus tarkoittivat samalla kaikkia ei-uskovia, ei mitään erityistä "saatananpalvojajengiä".

      Johanneksen pointti oli se, että vain ne ovat juutalaisia, jotka uskovat Jeesukseen. Sitä on TODELLINEN juutalaisuus. Muut ovat saatanan synagooga.

      Johanneshan jakoi jengin karkeesti Jumalan lapsiin ja perkeleen lapsiin. Samaa tarkoitti Jeesus (Johanneksen evankeliumissa). Ei-uskovainen on isästä perkeleestä ja perkeleen lapsi.

      Kaikki tämän yli menevä on salaliittoteoriaa ja sellaisena täysin kyseenalaista.

      Pysytään KIRKKAASSA JUMALAN SANAN TOTUUDESSA, ei mennä lisäilemään siihen mitään skandaalihakuisia ja vallankumouksellisia eisegeesejä.

      Onhan näillä salaliittoteorioilla aina kiva leikkiä, mutta totuutena niitä ei voi julistaa. Totuus on Raamatussa ja kaikki sen ulkopuolinen matsku on enemmän tai vähemmän kyseenalaista.

    • Jochanan Buchanan

      "Ei ole mitään peitettyä, mitä ei tule paljastetuksi, eikä mitään salattua, mikä ei tule tunnetuksi." (Matt.10:26)

    • Eetu

      jos vastustaa sionisteja ei voi olla antisemitisti vaan anti-sionisti siinä on vissi ero

    • jotenkin ällöjä

      Onko tuon oranssin ukkelin tarkoitus piilomainostaa aplea? Pää on ompun mallinen....

      Sen päällä vielä silmä...

      Vakoileeko ne meitä??? Tuili ihan mieleen se aku ankan taskukirjan kertomus "iso veli valvoo". Tosi vanha jo...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 166
      1745
    2. Onko kaivattusi seksipommi?

      Minun kaivattuni on😅😍
      Ikävä
      76
      1233
    3. Hyvää yötä kivalle miehelle!

      Samasta kylästä! 😊
      Ikävä
      114
      923
    4. Realistisesti

      Miten toivoisit, että asiat etenisivät hänen kanssaan? Kuka tekisi mitä?
      Ikävä
      94
      817
    5. Olen osastolla

      Henkisesti olen aivan rikki siitä mitä olen tehnyt. Lisäksi olen vakavasti sairas. Verikokeet kertoo sen.
      Ikävä
      64
      650
    6. Oletkohan tajunnut mitä olen päättänyt

      En tule koskaan, ikinä, sanomaan sinulle mitään, ei tervehtimistä, ei aloitetta, ei katsetta, ei mitään, koska et ole si
      Ikävä
      41
      609
    7. Minkälaista ajattelisit elämänne olevan

      jos olisit kaivattusi kanssa yhdessä?
      Ikävä
      59
      607
    8. Sinulle nainen

      Koitan vihdoin jättäytyä täältä pois. Taas koko illan tänne tullut vain jotain pilkkaus viestejä, ei jaksa tuollaista. M
      Ikävä
      74
      520
    9. Miksi et edistä asiaa...

      Kaivattusi suhteen??
      Ikävä
      42
      514
    10. millaiset hiukset

      kaivatullasi on? :)
      Ikävä
      28
      485
    Aihe