Oon Tampereelta päin oleva 18v tyttö, ja mua on kiinnostanut tämä potkunyrkkeily jo jonkin aikaa. Minua vain hieman mietityttää se että tulenko minä pärjäämään siellä koska olen luonteeltani aika ujo ja tavallaan myös herkkä. (En siis mitenkään sillain herkkä että jos mua lyö joku niin rupeen itkeen jne.. :D) Kunto minulla ihan hyvä vaikka sitä läskiäkin löytyy jonkin verran. Käyn kuntosalilla n.2x vko, käyn 3km hölkkälenkeillä n.2-3x vko ja omistan nyrkkeilysäkin jota mätkin sen 30min n.2-3x vko. Haluaisin aloittaa potkunyrkkeilyn juurikin kunnonkohottamisen ja itsepuolustuksen takia. Olisiko minusta potkunyrkkeilijäksi? Ja osaatteko suositella jotain hyviä/halpoja paikka täältä Tre:ltä päin? :)
Olisiko minusta potkunyrkkeilijäksi?
9
824
Vastaukset
- poika 23 v
Hervannan K 4 centerissä on ammattitaitoa ja kokemusta lajiin, joten me suosittelemme. Tampereen Ikurissa toimii yhden miehen show fighter Academy, jossa ei yhtään lajia osata ja seuran ainoa opettaja ei ole koskaan käynyt minkään lajin alkeiskurssiakaan. K Nelosessa on pitkä krav maga ja thai/potkunyrkkeilykokemus, kun Ikurissa videolta yritetty matkia tekniikoita ja itse keksitty oma liittokin.
Kierrä kaukaa tämä Ikurin baletti, siellä ei opi, mutta nauraa saa. - Tyttö 18V TRE
Hyvä, olenkin ihmetellyt, noita outoja kirjoituksia ja kävin Hervannassa katsomassa, vaikutti ihan asialliselta ja hyvältä hommalta, tätä Ikurin juttua kävin myös vilkaisemassa, ja se oli outo, ei tunnistanut miksikään lajiksi ja kömpelön näköistä, ei ollut kyllä harjoittelijoitakaan salilla, kuin yksi ja en ihmettele, kun opettaja oli huonoin mitä nähnyt.
- tyttö 18v TRE
Outoa teksitä, ihmettelin kyllä kun kävin tuolla Ikurin Fighter defense akatemiassa, että miten joku voi noin huono, mutta kun tuota tekstiä lukee, osittain ymmärttää.
Mikään kamppailuopettaja ei tuo ole, ei osannut edes alkeita aj minäkin aloittelijan huomasin sen. Hervannan K 4 centeristä, löysin oikeaa ammattitaitoista opetusta ja kovan kuintolajin. Kiitos. - potkija
Hyvää mainosta puolin ja toisin !
- boxaaja
Joo...Tampereen seudulla pystyy kyllä harrastamaan potkunyrkkeilyä muuallakin.
Chitalada tampereella ja NKU nokialla ainakin tulee mieleen.
- hyviäpotkuja
Chitalada on se oikea ja alkuperäinen. Olen käynyt siellä jo monta vuotta ja ylivoimaisesti vakuuttavin omine saleineen.
Ketjusta on poistettu 34 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1452368
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1521603Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1311588- 641277
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1451277The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121144Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall2431043- 156936
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht58859Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20849