Molemmissa päissä on ylhäällä järeät kameravehkeet. Ei kuitenkaan ole poliisin kun niistä yleensä ilmoitetaan kylteillä vai?
Sen Kehä 2 työmaan heput ajelee kuorma-autoillaan aika härskisti ylinopeutta. Viime viikolla yks aamu seittemän aikoihin juuri siinä tunnelissa eräs yksilö ohitti kaikki mahdolliset autot oikealta ja vasemmalta varmaan kaheksaakymppiä ja paineli menemään. Vähän ottaa hermoon tollaset kun vielä isolla kalustolla ajaa, siinä jää henkilöauto kakkoseks jos jotain sattuu.
Sen Kehä 2 työmaan heput ajelee kuorma-autoillaan aika härskisti ylinopeutta. Viime viikolla yks aamu seittemän aikoihin juuri siinä tunnelissa eräs yksilö ohitti kaikki mahdolliset autot oikealta ja vasemmalta varmaan kaheksaakymppiä ja paineli menemään. Vähän ottaa hermoon tollaset kun vielä isolla kalustolla ajaa, siinä jää henkilöauto kakkoseks jos jotain sattuu.
Vastaukset 7
Vanhimmat
No ei ole poliisin vaan liikkennevalvontakeskuksen. Vai olikos sekin poliisin alainen?? No jokatapauksessa ne eivät rekisteröi nopeuksia, tarkkailevat liikenteen sujuvuutta ja mahdollisia onnettomuuksia.
Sillä Kaania kuskilla oli kiire lapioon nojaamaan tai aamupaskalle.
Mikään muu ei ole härskimpää kuin SUOmaan naurettavan (RUAHAHAHAHAH!!!) alhaiset nopeusrajoitukset!
Siinä V I T U N tunnelissa pitäs olla 120km/h rajoitus, tai ei rajoitusta ollenkaan. Lisäksi pitäisi rakentaa naapuritunneli ja koko Kehä II reilusti nelikaistaiseksi, mieluiten kuusikaistaiseksi!
Länsiväylän liittymä KUSEEEEE!!!
Kehä II toteutus on mitä ala-arvoisin! Missään, ei MISSÄÄN ole yhtä TYPERÄÄ toteutusta. Ei edes Venäjällä eikä Ambomaassa!
Addis Abebassakin on leveämmät tiet kuin SUOmaassa
V i t t u että ahdistaa ajella kapeilla kärrypoluilla alle 50km/h pomppien töyssyissä.
HANAA S A A T A N A !!!!
VAPAAT NOPEUDET TAKAISIN!!!!
meijän provo taas muistelee vapaita nopeuksia, vai ihan ajanut autolla ennen vuotta -73?
Koko länsiväylä kusee. Täällä espoossa on kaikki niin tampioita ton ajamisen kanssa. Tossa kun vaihtuu isolta omenalta vähän eteenpäin 100km/h niin oikeella kaistalla on aina kaikki uunot nyhjäämässä ja valmistautuvat kilometriä ennen espoonlahden liittymästä kääntymiseen tiputtamalla nopeuden millin alle 80 ja ohi ei voi mennä ku ollaan semmosessa junassa ettei edes hesaria saa mahtumaan väliin.
Tulisiko joku taas IMEMÄÄN P E R S E T T Ä N I !!!!???
Minä tulen, sillä RAKASTAN p e r s e e n imemistä. Parasta on kun paska irtoaa kurkkuuni. AAAAhhh
Jaaha Paskakuula taas häiriköi toisten nimimerkeillä! Hienoa Antero!