Mitä tehdä, kun mun mies ei nuole mun pillua!?? Mä kyllä ite otan siltä suihin ja siksi toivoisinkin, että sekin nuolisi mua. Mutta ei. On se vähän kokeillut, mutta ei se ikinä suostu, kun pyydän. Olen älyttömän pettynyt. Onko kellään samanlaista ongelmaa??
Ei nuole!
Nina
187467
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Mun vaimo ei tykkää, kun sitä nuolee. Se haluaa aina, että lopettaisin sen mahdollisimman pian. Ikinä se ei ole lauennut nuolemiseen.
Kummallista, miten ihmiset on niin erilaisia.
Olen mies, ja mikään ei ole mukavampaa kuin nuolla naista ja leikitellä kielellä.
Sido mies jaloista ja käsistä sängyn päätyihin, sen jälkeen istut mihes kasvojen päälle ja snot sille bonapetit!
Mun vaimoni saa kunnon orkut vain kun nuolen pillua ja silloin tällöin, varsinkin orkun lähestyessä, nuoleisen pyllyreikää. Itse olen nuoluhullu, se on parempaa kuin varsinainen yhdyntä.
Et kai vaan pireskele nuolemisen aikana. En minäkään nuolisi jatkuvien töräyksien keskellä...
Jospa sulla on alapään hygieniassa prepattavaa eikä ukkos kehtaa siitä sulle sanoa?
Tai sitten vahva "ominaistuoksu". On tullut semmosiakin vastaan ja siihen ei oikeen pesut auta...
Syy on joko siinä ettei tilanne tarpeeksi rentouta partneria siihen...Varsinkin jos hän ei ole aikasemmin saanut suuseksiä voi olla vaikeaa suhtautua tilanteeseen..
Monet muutkin syyt voivat olla vikana:
a)partneri ei luota itseensä ja elimeensä ns. pelkää kommentteja elimestään
b) omaa jonkin taudin..sellanen ihminen joka kärsii virtsan karkailusta tms voi olla huonompi harrastamaan oraalia..
c)pitää elintään kummallisena tai vastenmielisenä
d)ei pidä suuseksistä jos on saanu traumoja esim. kovasta käsittelystä
yms yms...
Neuvoja en osaa antaa noihin edmainituihin ku itte tykkää niin tahattomasti oraalista mutta onhan niitäkin jotka ei tykkää...
eritteiden maku (vaikka hygieniassa ei olisi mitään vikaa) saattaa olla miehesi mielestä niin vastenmielinen, että hän ei kykene siihen vaikka haluaisikin. En tarkoita, että sinussa olisi mitään vikaa, jotkut eivät vain pidä sen mausta.
Ajelet karvat pois ja pyydät miehesi suukottelemaan paljaita pillunposkia. Luonto hoitaa loput ja kohta ukkosi upottaa naamansa sinne minne kuuluukin. Toimi ainakin meillä!
Ps.Muista alapesu saippualla! Moni nainen kuvittelee, että miehet tuoksuvat pahalle, mutta tietäisittepä mitä aromit teidän sisältänne tulee!
Älkää vaan menkö tunkemaan sisäänne saippuaa!! Karvoituksen voi pestä saippuan kanssa, mutta vulvan alueelle sitä ei saa laittaa. Naisen sukupuolielimissä on luonnostaan omat "kosteusvoiteet", ja ne kuuluvatkin sinne. Puhtaalla vedellä voi kyllä pestä sitten vähän syvemmältäkin. Hygienia on toivottavaa molemmin puolin, jos suuseksiä halutaan harrastaa.
Minä ainakin käytän mietoa saippuaa eikä koskaa ole ollut minkäänlaista kosteusonkelmaa!! Tulkoo sitte vaikka mitä mutta pahalle en ikinä halua haista!
Jos haluaa harrastaa suuseksiä kannattaa väitellä ruuissa kaikkia mausteita kuten sipulia ja currya...Ne erittyy pois hien mukana ja alapääkin haisee kauhealle! Voi olla sillon ettei saippualla ei enää pärjäillä!
Saippuaa ei missään tapauksessa limakalvoille tai tulee hiivatulehdus!
Vanha mafiosojen sanonta.
Tosinainen mieluummin nuolee naista, kuin otta mieheltä suihin.
Seksuaalisuus on monimutkainen asia. Suuseksi on joillekin epämiellyttävää, mutta tässä keskustelussa annetaan varsin simppeli kuva siihen liittyvistä ongelmista. Epähygieenisyys on tuskin koskaan syy siihen, että suuseksiä ei haluta hararstaa. Todelliset syyt ovat paljon syvemmällä ja etenkin miehillä ongelmaan liittyy usein jotakin oidipaalista. Ja siihen ei valitettavasti suihku ja saippua auta.
Suosittelen kysyjälle, että hän juttelisi avoimesti asiasta kumppaninsa kanssa. Se voi tietysti olla vaikeaa. Yleensä suuseksistä kieltäytyjillä on muitakin ongelmia seksuaalisuudessaan. Suhde erotiikkaan voi kaiken kaikkiaan olla häpeilevä ja vaikea.
Kyllä miehen pitää naisensa pillu pystyä nuolemaan, perkele! Mikä se sellanen on, häh, pahaako tekee ja yököttää? Panes likka kova kovaa vasten ja sano et jos ei ala pillu maistua ja kieli lipattaa niin alkaa 3kk:n "Nyrkki-Kyllikki"-kuuri. Hommaa itelles vibrat sun muut pelit ja vehkeet kaiken varalta mutta pettämään älä rupea, se on alhaista. Ja jos ei tilanne muutu miksikään, niin eiku jätkä vaihtoon. Ethän sä ny tyhjiä patteireitakaan piirongin laatikos säilytä, roskiin vaan ja uusia tilalle. Tai sitten voit juottaa sen humalaan jos ei oo häjy viinapäisään jä yrittää sitten...
Meillä taas on niin, että avovaimo kyllä tykkää kun nuolen pitkään ja taidokkaasti, mutta itse ei tahdo ottaa suihin niin usein kuin minä nuolen häntä.
...jos vaik kieltäytyisit ottamasta äijältäs suihi, ennen kuin se tekee sen sulle.. Jos haluu saada on pakko antaa ;) vai mitä?