Miten Raisiossa toimii huumehoidot tai päihdehoidot? Ilmeisesti psyk.poli hoitaa näitä asioita. Voiko olettaa että tyyppi, joka melko kovaäänisesti kerrostalossa kavereineen touhuaa, on kuultu mm. lääkkeiden jaot ja lääkkeiden haut, lääkäriaikojen saamattomuus tai saanti jne. kun meluavat, käy jossakin hoidossa. Päivittäin käy ilmeisesti polilla "lääkkeiden jaossa". Tyypit ovat jotain 25 - 30-v.
Mutta jos kerran näin on, että hoidossa ovat, niin mitä se hoito on kun nuppi on sekaisin joka päivä. Jatkuvasti jonkin aineen vaikutuksen alaisena. Ja sitten kun meuhkaavat ja niin häiritsevät siinä naapureitaan. Säälittävää tässä on se, että se jonka hallussa se kämppä on, oli aina viime kesään asti ihan hiljainen ja rauhallinen, mutta viime kesänä sitten ilmeisesti jokin naksahti ja sen jälkeen on totaalista sekopäisyyttä riittänyt. Keskenäänhän ne tietysti siellä möykkäävät, eikä tässä mitään heidän toimestaan tapahtunutta paikkojen särkemisiä tms. ole ollut, mutta siis aika ikävällä tavalla sitä naapurihäiriköintiä on. Ainahan sitä pitää tietysti jollain olla joku jota vetää esiin peittääkseen omat asiansa. Mutta, pojat, kyllä se niin on, että kaikki tietävät että teidän asianne ovat totaalisen perseellään, että turhaan siitä muita eteenne vedätte!
Huonekalut ja työpaikat - joo, ehkä se huumepoliklinikka teille ne järkkää. On se muuten hyvä, että tällä yhdellä on ainakin toistaiseksi ilmeisesti isä tukenaan! Mitäs sitten jos isä vaikka kuolee! Taitaa pojan elämä romahtaa!
Ja tosiaan ihmeellistä se hoito! tabuja saa, ja elämä jatkuu samanlaisena hoidosta huolimatta tai sen ansiosta!
Ajattelin, että laitan jotain viestiä sinne psyk. polille, vaikka en voi täysin varma ollakaan ovatko heidän asiakkaitaan kaikista viitteistä huolimatta ja tietenkään psyk.poli ei voi kertoa ovatko vai eivät. Mutta jos arvaukseni osuu oikeaan, niin kyllä on outoa touhua! Lääkkeitä jaetaan ja jätkät ovat ympäripäissään joka päivä! Ylläpitohoitoako se on!
Löytyykö asiallista vastausta:
3
159
Vastaukset
- itkettääkö!
Ja siinä kun niistä toisten työpaikoista mölyävät, niin voisi kai sanoa, että eipä ole tainnut jätkä itse edes yrittää työntekoa!
Se on niin kuin olisi joku riippuvaisuussuhde jo naapuriinkin. Että jos tällä on työ, niin sitten ne itkee kun ei töitä saa ja sitten jos tällä ei ole töitä niin sitten ne riemuitsee niistä toistaiseksi jatkuvista paremmista kuin kesätyöpaikoistaan!
MUN MIELESTÄ TOI PORUKKA JOUTAIS HÄKKIIN! ELÄKÖÖT OMAA ELÄMÄÄNSÄ EIKÄ TUNKIS TOISTEN ELÄMÄÄN! HULLUJA!
SIKOJA!
TÄMÄ VIELÄ: OVAT JO VUOSIKAUSIA VETÄNEET RAUHOITTAVIA LÄÄKEITÄ!- yhtä suurta
Niin, kirjoitanpa vielä tämänkin:
Raisiossa sitä räkäpäistä häkäpääporukkaa riittää! - Kaheleita hyysätään!
yhtä suurta kirjoitti:
Niin, kirjoitanpa vielä tämänkin:
Raisiossa sitä räkäpäistä häkäpääporukkaa riittää!Kirjoitan vielä tämänkin:
Ilmankos tässä onkin tuntunut jo pitemmän aikaa, että hulluja hyysätään.
Ja paikalliset terveyskeskukset jopa pitävät työssä miltei vastaavanlaisia sekoja: Kuten nyt vaikkapa Akselin ääliöakka, joka suureen ääneen julistaa: "Menen paskalle, saa sitten haistella minun paskoja!" . Ja sekoilee kaiken maailman tulipalojen ja keskenkasvuisten juominkien kanssa! Hullu se akka on! Ja suureen ääneen kailottaa senkin, että "Kuka hoitaa postin" ikään kuin sitä postia ei olisi aikaisemminkin hoitanut joku, joka kaiketi hoiti sen akan huudellessakin. Ja toinen ääliö tyttöystävänsä kanssa: "Kukas käski kantaa leveät perseensä tänne!"
SILLAI!
Ilmankos tässä on tuntunut että hulluja hyysätään! Miten tollaset kahelit voivat kulkea vapaana! Toivottavasti huomenna sataa, ettei toi juoppohullujen olympiakisa jatku!
Onko kaheleilla lääkkeet kunnossa? Tai syydetäänkö niille tabuja ilman mitään rajoja, jotta niillä jotain puuhaa olisi! Ne, niitä, niiden, niille, niissä!!!!!!
Ongelmakäyttäytyjät!
Hoitakoot oman elämänsä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1174898Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1163979Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2223913Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1741374En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155