Auttakaas tietämätöntä. Kuinka vaikeaa olisi tehdä nettisivut johon tulisi rekisteröityä ja luoda profiili, pystyisi jakaamaan materiaalia ja olisi mahdollista kommentoida sitä. Kauanko veisi opetella itse koodaamaan vai olisiko järkevintä palkata joku tekemään se? ja paljonko se kustantaisi?
Nettisivujen teko
4
1182
Vastaukset
- kotisivut pelaamaan
Helppoa
Domain: godaddy.com
http://x.co/xyddy
Hostaus: hostgator.com
http://secure.hostgator.com/~affiliat/cgi-bin/affiliates/clickthru.cgi?id=mpogatoraff
Sivut: WP wordpress
http://www.wordpress.org
Domaini about 7e vuodeksi
Hostaus jotain 4e kuussa
Sivujenteko.....- ihmettelenpävaan
miksi domain pitää hankkia erikseen ja sitten tuo ihme hostaus? kato ei kaikki ole syntynyeet nörttilusikka suussaan. mikä sen hostauksen rooli on, paitsi tarjota levytilaa? ja kenelle nuo domain-rahat menee, ja miksi?
- aaasasaasdasds
ihmettelenpävaan kirjoitti:
miksi domain pitää hankkia erikseen ja sitten tuo ihme hostaus? kato ei kaikki ole syntynyeet nörttilusikka suussaan. mikä sen hostauksen rooli on, paitsi tarjota levytilaa? ja kenelle nuo domain-rahat menee, ja miksi?
Domain nimen tarvitset mutta hostauksen hankkiminen ei ole pakollista. Olet täysin vapaa pystyttämään oman serverin ja hostaamaan sivut itse. Saatat sitten huomata että serverin ylläpidosta koituu työtä ja olisi tullut ehkä halvemmaksi ja luotettavammaksi ostaa ne hostauspalvelut jostain muualta :)
Ajattele hostauspalvelua vaikkapa hotellina (web hotelleinahan näitä usein mainostetaankin). Sinun ei tarvitse rakentaa taloa mennessäsi toiselle paikkakunnalle; riittää kun otat hotellista sellaisen sviitin kuin tarvitset. Toki tämä hotellin vuokra on kalliimpi kuin vastaava neliöhinta omasta talosta mutta jos koko talolle ei ole käyttöä niin kalliiksi tulee pelkän keittiön takia sellainen rakentaa
- gfhgfghgfhhg
Se on hyvin helppoa tai ylitsepääsemättömän vaikeaa. Riippuu täysin tekijän osaamistasosta ja/tai halusta hankkia ja soveltaa uutta tietoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot473508Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe182901- 282584
- 702329
- 182191
- 502108
- 561901
- 581696
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111573- 171475