J käteisen helsingin suu moloff kertoi,että lappi on meille suomalaisille painolasti ja voitaneen luovottaa ehkä tARJOUSKILPAILUN JÄLKEEN JOLLEKIN HYvistä naapureista. Pidimme puoluekokouksen lapissA Ja totesimme,ettei meillä ole sieltä edes kansaedustajiakaan ja kannattajiakkan vain kourallisen verran. on syytä palata kehäkolosen sisälle kehittämään bisneksiä ja lopetella turhat tukiaset.
Kokomuksen kanta: Lappi voitaneen vaikka myydä
21
105
Vastaukset
- Joutaa se mennäkin
Joo
- on lappia kok
Miss
- tuuhkausta kok
Kaaheeta
- oli huono hilavuos
Niin
- 820
Käsitätkö,että puhut toisten ihmisten kotiseudusta jolla on suvut asuneet kenties vuosisatoja,
- samma åsikten kok
Sammaa mieltä
- tosin fakta
Hyvä
- faktakok
missä
- lapiss on ?
Mitä
- FFfFfFfFFFFfFssss
Lapin kaivosten ja turismin tuotto pitää jäädä Lappiin
- riisko voi
Voe
- säätiölle kok
Myyvvvään
- är Laplans tur
Nu
- Parempi antaa kuin o
Tyhjää
- höröhöilyä
Joutavaa
- Joutavia mitoituksia
Joutavaa puhetta
- Karjalaa takas
Noh
- TimppaTT
Eks moisessa ois aineksia jopa suuremmallekin kuntauudistukselle? Tsekataan läpi KAIKKI suomen vähäväkiset kunnat, jotka ei o vielä suostunu yhdistymään mihinkään (kun ei niillä ole KUITENKAAN varaa toteuttaa itsenäisesti kaikkia lakien vaatimia palveluja!) ja huutokaupataan ne enitentarjoavalle?
Varmaan ainakin venäjältä löytyis kiinnostuneita?
Ja sen jälkeen kokoomuskin vois muuttaa nimekseen: "kansainvälinen kokoomus" - 820
Myydään snesijaan Savo,koska sieltä tulee kieroimmat poliitikot,
Vai mitä sanotte listasta: Katainen,Lipponen,Rehn,Liikanen. - TimppaTT
Myydä?!? Ai moon kokoajan meinannu et non antaas koko Suomee ihan ILMASEKS?!!? (Eiku ... TUN! Ilmaseks ku MEHÄN tässä maksetaan kokoajan että joku saa tän! :/ )
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.754166Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k92161Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2371416- 1551396
- 1171231
- 1121188
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721099Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik81066- 601004
- 35926