Hallituksen uusin petos

http://www.hs.fi/politiikka/Eduskunta hyväksyi EVM-sopimuksen osittain väärän tiedon perusteella/a1305585066400
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Läpihän tuo olisi mennyt vaikka minkälaisena, hallitus ei itseään hajota,
maksoi mitä maksoi.

Äänestä

Vääriin tietoihin pohjautuva äänestystuos on mitätöitävä ja uusi äänestys.

Kataisen hallituksen kansan kusettamiselle on tultava loppu.

Laki se on Suomessakin ja kun näin suuresta asiasta on kysymys, niin kusettamisen pohjalle tehty päätös on rikollista toimintaa.

Katainen vanhana asiakirjaväärentäjänä jatkaa petoksen tiellä.

Missä on ministerien vastuu ja antama virkavala???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


valheitten jatkumo kirjoitti:

http://www.hs.fi/politiikka/Eduskunta hyväksyi EVM-sopimuksen osittain väärän tiedon perusteella/a1305585066400

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu