Kaikkihan on loistavasti ja hyvin.
Kuusaaltakin löytyy pari hienoa ihmistä jotka ovat valmiit uhraamaan omaa aikaansa, että saadaan nuoriso kuriin ja nuhteeseen, Samalla kertaa vielä saavat kunniansa heidän huonot vanhempansa.
Hienoa on myös se, että saimme suuren ison loistavan kaupngin. Mikäs nyt on asuessa kun palvelut pelaa ja muutenkin menee loistavasti.
Ehkä kaikista parhainta on se että saamme vielä pitää huolen siitä, että etelä-euroopan kansoilla riittä rahaa ja sirkushuveja. On ilo maksaa siitä että he voivat tuhlata mielin määrin. Heillä on oikea asenne. Raha on vaan numerolukuja.
Kiitos te pari ihanaa ja sivistynyttä ihmistä jotka jaksatte valvoa yleistä järjestystä.
Kiitos te viisaat ja tulevaisuuden ymmärtäneet päättäjät, kun saitte aikaiseksi kuntaliitoksen.
Kiitos Suomen päättäjät. Etenkin viime hallitus, joka osasi päättää että lähdemme auttaamaan näitä muita valtioita, kun Suomella on kuitenkin siihen varaa.
Kyllä elämä on ihanaa, rauhallista ja yleisessä Suomen vauraudesta on kiva kaikkien olla.
Nyt positiivista ajattelua
Jes Suomi ja Kuusaa
1
140
Vastaukset
- vauraus on kielletty
suomessa ei saa rikastua. vanhanen on vihainen pankeille nyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663372Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433167Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1222668- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271850- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä861477- 391320
- 821189