Moro. Olisin erittäin kiinnostunut ostamaan zippo sytyttimen kun nuita sadan euron vehkeitä kaupataan huuttiksesa 15-50 eurolla. Vieläpä uutena. Ainut homma millä perun tuon ostopäätöksen on se että kuinka kauan ne kestää kun ne on täytetty?
Bensa zippoja saa pirun halvalla kun löytää, jopa alle kympillä mutta nuo kaasulla täytettävät niin onko ne paljon parempia kun ovat kalliimpiakin? Tiedän että tää on typerä kysymys mutta kummasa kestää kauemmin liekki kun täytetään? Hyödynkö ziposta enemmän kuin kaupan halppis sytkäreistä?
Kiitos jos joku jaksaa vastata. :)
Ziposta kysyttävää.
PellePeksu
2
196
Vastaukset
- ZiPPonen
Itselleni ostin Zippon kaasusytkän joka on malliltaan pitkä. Siis tarkoitettu takan ja nuotion yms sytytykseen. Maksoi 25 euroa paikallisessa rautakaupassa.
Oma tuntuma on että kaasusytkät kestää pidempään. Toisaalta bensatäyttöinen on helpompi mielestäni täyttää.
En muuten ole maksanut Ziposta koskaan mainitsemiasi satasia.
Kallein oli muistaakseni 35 euroa,ihan perusZippo,bensatäytteinen. - halppissytkäri
Ja muistakaahan lapsoset se, että Zippo miehen tuntee siitä että se haisee bensalle ja pyytää tulta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986478KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3606024Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602953Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521092404Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082075- 1251784
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191653Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811320- 731217
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331208