Tuksun salaprofiilit FB:ssa

Tämä näyttää olevan Tuksun Alter Ego FB:ssä:
http://www.facebook.com/chloe.delavelle

Ja ei ole muuten ainoa. Eikös FB:n säänöt kiellä näitä valenimiduplikaatteja vai muistanko väärin?
10637
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Se laardipallero on sairas!

Äänestä

Se on se paksu-maksu-Tuksu.

Äänestä

Mistä te tiedätte tämän profiilin olevan Tukiaisen hallinnoima?

Äänestä
  • Tosinäätä tunnistaa Tuksun, vaikka tällä ei olisikaan kakkastringit jalassa:)

    Äänestä

Näädillähän ei ole tietenkään valeprofiileja facessa :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Äänestä

oisko tuo Maija Mi Tupainen kans Tuksun joku sivupersoona?
Maijami ja Dubai tulee aika kivasti mieleen tuosta nimestä... no samapa tuo.

Äänestä

Voisitteko valottaa tyhmää, että ketä julkkiksia nämä näädät ovat joista täällä palstoilla puhutaan vähänväliä? Jotain laulajia, näyttelijöitä vai mitä kuuluisia? Puhukaa julkkiksista eikä jostain eläimistä?

Äänestä

eiks näädät ole vain "kateellisia" siiderivalaita, jotka hakkuvat päivät pitkät glamout tuxxun ja maran elämää?

Äänestä

Johannako se siinä? :D Kuule, KUKAAN ei ole sinulle keteellinen, sinussa ei ole yhtäkään kadehdittavaa ominaisuutta. Lopeta jo tuo ihmisten kutsuminen näädäksi. Tuota nimitystä käytät normaaleista ihmisistä ja halveeraat heitä. Ihan kuin olisit tse muiden yläpuolella vaikka todellisuudessa olet yhteiskunnan pohjasakkaa, White trash. Kannattaisiko laskeutua pilvilinnoista ja tulla todellisuuteen? Et tule koskaan olemaan rikas, suosittu, menestynyt, kaunis, karismaattinen ym, kaikkia noita kuvittelet olevasi mutta todellisuus on ihan jotain muuta ja kaikki muut sen tiedostaa paitsi sinä itse.

Äänestä

Ei vois vähempää kiinnostaa vaikka Tuksulla ois 150 FB-profiilia! Miten te jaksatte olla niin kiinnostuneita tuon ihmisen tekemisistä, kun suurin osa jutuista on muutenkin pelkkää keksittyä jauhantaa?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


glitter-maksaloota kirjoitti:

Tämä näyttää olevan Tuksun Alter Ego FB:ssä:
http://www.facebook.com/chloe.delavelle

Ja ei ole muuten ainoa. Eikös FB:n säänöt kiellä näitä valenimiduplikaatteja vai muistanko väärin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu