sillä hän ei ole lainannut etelän-maille rahaa.
AIKA TURHA itkeä Halla-ahosta
jykä&jutta
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ehkei ole, mutta tätä menoa joudutaan vielä lainaamaan "etelän-mailta" tai muilta jolla rahoittaa halla-aholainen oikeus- ja poliisilaitosten kuormittaminen tyhjänpäiväisellä käkätyksellä ja saivartelulla.
http://yle.fi/uutiset/halla-aho_kertoo_pitavansa_bloginsa_ennallaan/6226771
http://www.kouvolansanomat.fi/Online/2009/03/03/Kotkan+perussuomalaiset+ty%F6llist%E4v%E4t+jo+kolmea+poliisia/200956718528/4
http://pastebin.com/q9FQFsES
Eiköhän se Halla-aho ihan itse maksa sakkonsa,toisin kuin punikit.
Kyllä se on suomalainen veronmaksaja joka kansanedustaja Halla-ahon palkan maksaa. Näin ollen myös Halla-ahon tieten tahtoen hankkimat rikosvastuut, oikeudenkäyntikulut, poliisin tutkintakulut ym. Sinä maksat!
No kukas maksaa punikki takinkääntäjä Arhinmäen palkan - onko hiljaista?
Ihme väistelyä ja puheen aiheen vaihtelua. Kuormittaako arhinmäki oikeuslaitosta kiihottamisella kansanryhmää vastaan, uhmaako Arhinmäki suomalaista oikeuslaitosta kuin keskenkasvuinen kakara?
Miksi te persut yritätte aina vierittää vastuuta omista rikosjutustanne syyttömille, jopa rikostenne uhreille. Mikä siinä vastuunottamisessa omista teoistanne niin kovin pelottaa ja kauhistuttaa? Vastuun kantaminen kuuluu aikuisuuteen, saivartelu ja muu ilveily pikemminkin murrosikään.
SS kehui maksaneen Halliksen eräätkin sakot. Veronmaksajien pussista tietysti loppujen lopuksi nekin. No; Hallis tykkää kun hänestä puhutaan. Hänen tilalleen valitun Hallintovaliokunnan pj-persun nimeä ei muista enää juuri kukaan.