Tuksun facessa nyt päivitys sitä että hän on rahattomana jumissa Tallinassa, laivamatka peruttu ison aallokon takia.
Kuinka ollakaan "eiköhän nätti blondi keinot keksi", hän toteaa. Julle on lähtenyt jonkun miehen matkaan.
Kuinka ollakaan "eiköhän nätti blondi keinot keksi", hän toteaa. Julle on lähtenyt jonkun miehen matkaan.
Vastaukset 51
Vanhimmat
Normaalilla suomalaisella taviksella on mukanaan luottokortti, kun matkustelee. Eikö glamour-prinsessalla ole luottokorttia?
Ai niin. Sitähän ei voi olla, jos on luottotiedot kuralla:) Turha on tuollaisen paljasperseisen luuserin jauhaa paskaa glamourista!
"Eikö glamour-prinsessalla ole luottokorttia?"
Onhan Tuksulla aina Karva-Visa mukana.
Eikä tarvitse luottokorttiakaan, jos rahaa on muutoin. Nostaa tarpeeksi massia mukaan, niin ei tarvitse ihmetellä. Ja Tallinnassa käy maksuvälineenä myös ihan tavallinen pankkikortti, ilman luotto-ominaisuutta.
Jos vaan tilillä rahaa on, niin sitä pystyy rapakon takana käyttämään.
Tästä voimme päätellä, että prinsessallamme ei ole tilillään pennin pyörylää ja tästä taas voimme päätellä, että koirat eivät saa ruokaa tai sitten joku muu huolehtii niistä koko ajan.
Huusi Arton apuun
Ei vittuakaan kiinnosta.
Mun vittua kyllä kiinnostaa itse asiassa.
JÄTTÄKÄÄ TALLINAAN JÄTTÄKÄÄ TALLINAAN PLEASE! EI IKUNA SUOMEEN TAKASIN.
Vai joko se perkele rantautui ?
löl
Onhan sillä mukana pelle ;=) http://johannatukiainen.seiska.fi/2012/07/23/tv-kuvaukset-lahella-tallinnaa-upeassa-parnussa-yhdessa-siskoni-julian-kanssa/
Taruolennosta ei ole apua vieraassa kaupungissa, kun rahat loppuu. Pitää alkaa tehdä rahaa sillä ainoalla keinolla minkä osaa. Myymällä p i l l u a :)
siinäpä keino, sanoista tekoihin sano, tuksurouva yritä vi¨äl yritt'änytt' kyllä laitetaan.
pillu 0jn ensisijasessa asemassa sen j'älkeen otetaan herra u jos ei raukea tulee torakka kyseeseenl jälleen kerran.
Näin on jo käynyt...!
Tuhkero soitti tietenkin pulassa...ARTOLLE. ja Arto taas ihan suu vehnäsellä . Vittu Johanna t. sairas olet!
mikä vittonin aallokko vastaa tunkki
Netti tietää että kaikki laivat ja katamaraani lähteneet normaalisti. Tämä on taas näitä..
Rikas U on tytärtensä kanssa etelässä ja puhelin on sulki sen ajan.
Sviitti maksaa 250 euroa ja siihen Tukella on jotenkin varaa.
Jullukka on edelleen jonkun miehen matkassa upeessa ja makeessa Pärnuusessa.
Nyt on löytynyt sittenkin rahaa sviittiin.
Kiitos Facebook.
Kukahan sielä on joku homppelipoika joka otti herneet nenuun kun huomautettiin että normaali merenkäynti, ei laivojen peruutuksia yms paskaa.
Hän ärähti että tyhmät ihmiset oikein ottaa selville näitä asioita! Voi kiesuuuuuuus....
Montako puskapanoa pitää myydä, että on kasassa sviitin hinta? Illallahan ei ollut rahaa, mutta aikoi hommata sitä...Ja sitten on sviittiraha kasassa.
Tosin Tuksun sviitit tiedetään. Halvin huone halvimmassa hotellissa.
NO se homppeli bi taiteilija J J V
Hihhii..ei ole mitään aallokkoo ollu,kaikki laivat uineet aikataulussaan. Kyllä nyt k u s e e Tuksun kirjoitukset reisille. Valheita,valheiden perään....mutta eiku pää pystyyn ja päin uusia valheita. Kuinkahan kauan numerolehden nettiversio tota elättää? Tai Aller-yhtiö paremminkin, sen kanssahan soppari on kirjoitettu, seiskahan on yksi monista Allerin lehdistä, se och hör ruåttalainen versio...mutta oli mitä oli,alkaa naurattaan tää Tuksun farssi,niin lopuillaan ku olla ja voi, go Tuksu kohti uusia kohmelluksia, mut ÄLÄ TEE PAHAA KENELLEKKÄÄN!!!! Ja sääli koiriasi,anna ne pois,tai myy, ostajista ei ole pula!!!!!!!
Eiköhän kaunis blondi keinot keksi, kirjoitti Johanna. Miten niin kaunis,pitkähiuksinen blondi,jolla isot rinnat???? Todellisuudessahan Johanna ei ole kaunis ja lyhyet tummat hiukset,pienet tissit. Kun osaisin,niin tekisin koneella kuvan Oikeasta Mia Mari Johannasta,millainen hän todellisuudessa on,ilman näitä tekohärpäkkeitä,huulia( en tarkoita vihannesta) unohtamatta. Millainen olisi oikea luomu Tuksu,siinäpä nörteille puuhaa. Ja tää ei ole herjaa,vaan ihan kristillisesti ajateltua,millaiseksi Luoja Tuksun tarkoitti.
Vihannes !!!!!! (huulia) haaaahahhhaaaa haa Hyvä : D
Tota ei muuten ookkaa kukaan pitkään aikaan käyttäny,tota vihannes-sanaa...muistiNI mukaan,joku keksi tytöille osuvat nimet: Jouhannes ja Vihannes. Eka liittyy siihen,että luulee olevansa kuninkaallinen( prinsessa) ja Vihannes taas....no eipä tarvii paljokaan esitellä, evripadi knou,hih.
Siis luulosairas ja silmiään heilutteleva ja kävelevä maatuva alle 30 v. Sitä ne viina ja napit tekee.
Eikö se mielikuvitus Pelle voisi kuskata Puksun yksityishelikopterillaan
suoraan Jollaksen karaokebaariin tissikeikalle?
Joku tossa hommassa nyt tökkii, ja pahasti, missäs ne uuden miehen luottokortit nyt on kun niillä olis kerrankin käyttöä :D
Jospa koirilla ei ollutkaan kaikki matkustusasiakirjat kunnossa? Meinaan Viroon kyllä pääsee senkun vaan menee, mutta Virosta koiran kanssa Suomen puolelle onkin sitten jo tarkempaa. Jos noin on, niin silloin tytöt eivät voi muuta, kuin etsiä eläinlääkärin ja odottaa, että asiat ovat saatettu kuntoon. Tää on vaan arvailua, mutta hyvinkin voi olla totta.
”Nasu on nyt pulassa, ayurveda oljyhieronnan jalkeen mulla ei ole enaa penniakaan rahaa! Pakko paasta Helsinkiin.. ”
Tukiisen fb –kirjoituksia ---------------- Mitä se ottaa koiran mukaan persaukisena ? Hulle per*kel* ei järkee ei sa*ta*na hähääkään !
Sekopää osti koiralleen hieronnan ?
Ei missään koska sitä "Pelleä" ei ole olemassakaan, muualla kuin Johannan mielikuvituksessa. Se mies on mielikuvituksen tuotetta, ja vaikka jossakin tuollanen mies olisi ei se olisi Mervi Tapolan näköisen lihavan, köyhän, ei oikeaa työtä omaavan mielisairaan naisen kanssa. Ei sen tasoinen mies kehtaisi liikkua missään tuon näköisen naisen kanssa eikä olisi missään tekemisissä.
on se Pelle olemassa, olin nimittäin pärnuseessa samassa ravintolassa parinakin iltana ja toisena oli pelle mukana.. kovasti oli rakkautta ilmassa siitäkin huolimatta että johannalla oli järkyttävä ryppyinen kolttu päällä, hiukset rasvaiset ja rastoittuneet (mutta auki! kuten pelle tykkää) ja muutoinkin kaikkea muuta kuin glamuuri. Ja Julian tumma suomalainen mies, todellakin oli komea ja juliakin oli ihan nättinä kun kiloja karistanut.. muutoinkin julle oli mukava ja sympaattinen.
Minkä ikäinen toi Pelle on ? Tuo kurttunen kolttu ei mitään uutta Tunkkikselle... HYh.
sanoisin et siinä 45-50.. pälvikaljua ja sillee..
Tunkero kutsuu itseään Nasuksi...ex-suomalaiselle ex-poikaystävälle puhuessaan, tämä ex oli sitten Puh..:) *ihkuu*
Ehkä viesti oli tarkoitettukin exälle rahankerjäyksenä?
Kun persaukisena menee Tallinaan ja sepittää tarinoita, niin totuus valkenee viimeistään laivaterminaalissa kun pitäisi maksaa kuljetuksesta tai ostamistaan palveluista etukäteen.
Mitään rikasta Pelleä ei ole eikä muutakaan glamöyriä. Ainoa pelastus taas kerran taitaa olla isä, joka joutuu maksamaan tyttären toistuvat hölmöilyt.
Eli = Pappa betalar ei mielikuvitus Pelle !
Tuksulla on täysi työ selvitä valheesta seuraavaan,ja kovin huonosti se onnistuu päivä
päivältä huonommin.
Miksi vielä asuu Suomessa hnen piti muuttaa krsäkuussa lopulisesti Tukholmaan,carsinkin kun
rikas elättäjä löytyi.
Missä on keikka kalenteriin Buukatut kalliit loiteliaat,ulkomaan matkat.
Ei kai kviini vietä synttäreitään Varkaudessa,kai kulta vie paratiisiin....
Miten kävi raskaudellesi jota kännissä mainostit videolla,olihan aika jo kätilöopistolle varattu.
Missä on se miljoona mitä olit mainostanut naamakirjassa,rahat jotka sait Arabilta.
Osahan oli tullut jo tilillesi,kai niillä olisi Tallinasta pois päässyt,vai mitä.
Miksi herra U jätti sinut Tallinaan,vastaa miksi.
Tallinassa kaikki oli halpaa eihän sinun tarvitse hintoja katsella,takana on ne ajat kun
Arto ehdotti pullonkeräämistä että saisitte illallisen.
Sinulla ei ole enää keikkoja kesäsi huippu kohta oli päästä Pärnuuseen tv kuvauksiin.
Muistit kuitenkin Julialle sanoa että kirjoittaa naamakirjaansa ettei herra U halua kuviin,hauskaa vai
mitä.
Ja sinä valtakunnan pelle vielä väität että sinua kadehditaan,kulahtanut muija joka änkeää
laivalla 20 v poikien seuraan ja hyttiin.
On sinulla pokkaa mutta kun tätä palstaa kuitenkin luet vastaa näihin kysymyksiin.
Otat lasin kallista Shamppanjaa ja istut koneelle jospa se muisti palailisi vaikka pätkittäin.
Vielä yksi kysymys miten Jollaksen murron käsittely etenee....
Ei vaan Arto. Arto on parisuhteessa jälleen ja suku hyppii riemusta. Uskovainen ja kaunis miniä, Johanna Tukiainen palasi miehensä luo. Voi onnenpäivää!
Joko pappa tai se seiskapäivääpäivää maksaa tämän neidin kotiin paluun c-luokan hytissä autokannen alla. Kotona päivitetään sitten blogia ja kerrotaan, kuinka tultiin yksityiskoneella tai Arabimiesten yksityisjahdilla helsinkiin.
Kuka jaksaa uskolla valheita? En minä ainakaan.
Miten sen piskille kävi?
Mille niistä ?
On se onni että tällä Puksulla ei ole omia lapsia.
hotelli porttus on satamassa ja maksaa varmaan 20€ yö.
sinne vaan.
Tunksuilla oli nätit 29 euron kesämekot Iltiksen Reetu-kuvassa. Jäikö Julle Bulle Reetun völjyyn Pärnuuseen?
n iinkö
Voi kun tytöt ovat murheellisen näkösenä... johtuuko siitä kun tuutinkeja ei oo pöydässä, ompas olleet kuivat Juhlat :(
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1288486115111.html
Siis tytöt on murheellisia kun Reetu on niin ujo, ettei uskalla puhua noin kauniille
ja hemaiseville ja kuuluisille ja rikkaille prinsessoille mitään.
vai oliko kyseessä vain syyllistämisyritys kun sisko jäi PärnuuSEEN miekkosen kanssa? Vähän niinkuin oisi jättänyt toisen pulaan.. D mikä vain voi olla mahdollista, varsinkin jos se kuulostaa uskomattoman lapselliselta. Ehkä Tuksua harmitti kun oilisi pitänyt yksin lähteä kotiin ja sisko jää miehen luo.
Kerrankin Reetulla on laulunmukainen TITANIC tai ainakin sen kokoinen nainen seurueessa.
. D : D Juuri niin TITANIC !
haha ha haa! TITANIC......................................La tuksu !
TI-TA-NIC, laardivuori!
TI-TA-NIC, sontakuori!
Maine kauas kantautui
sen eessä ihmismieli antautui
Ja minä olin
Titanic, jättiläinen
Titanic, äärimmäinen
Aina Barbien vertainen
ja uskoin, että oisin tässä ainutkertainen
Kuin Titanic!
Ja alkuperäinen ensimmäinen säkeistökin sopii hyvin Tuksuttimen kuvailuun:
Täysi vauhti päällä, ei vähempää
Ja itse suunnan määräsin
Elämää en katsonut lähempää
Vain sokeasti hääräsin
Ja missä soi aina sinne mä jäin
Niin tuoksui parfyymi ympärilläin
No mihinkäs tällä menolla tienatut rahat ovat menneet ?
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uv5quEmXjlY