Sulake ja releluettelo

En omista auton käsikirjaa eikä Haynesin oppaassakaan ole suoraa luetteloa mitä toimintoja eri releet ohjaa. K1, K2 jne..
Sulakkeiden numerot ovat myös piilotettu kytkentäkaavioon. Onko teillä näistä listaa mihin tarkoitukseen kukin sulake ja relee on.

Kiitoksia etukäteen
513476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kopsasin kerran naapurin -88 E30 kirjasta:

01. 7,5 vkv k3
02. 7,5 okv k3
03. 15 lisätuuletin k1
04. 15 vilkut
05. 30 pissit k10
06. 7,5 jarruvalo
07. 15 torvi k2
08. 30 takalasi
09. 15 kaasari
10. 7,5 mittarit
11. 7,5 bensapumppu
12. 7,5 radio, mittarit
13. 7,5 vlv k4
14. 7,5 olv k4
15. 7,5 takasumu k4
16. 15 istuin k5
17. 30 ikkunat k5
18. 30 lisätuuletin k6
19. 7,5 peili,lämmitys k7
20. 30 ll puhallin k7
21. 7,5 sisävalo,kello
22. 7,5 v tv parkki
23. 7,5 o tv parkki, kilpi, mittarivalo
24. 15 hätävilkku
25. 30 --
26. 30 --
27. 30 keskuslukko
28. 30 sytytin
29. 7,5 v sumu k8
30. 7,5 o sumu k8

Äänestä
  • Kiitoksia hienosta luettelosta, releeiden luetteloa jään vielä kaipaamaan. (8

    Äänestä

  • Bmw 316 -87 E30, 2BE kirjoitti:

    Kiitoksia hienosta luettelosta, releeiden luetteloa jään vielä kaipaamaan. (8

    mainittu k kirjaimen jälkeen.

    Äänestä

  • 318i -89 kirjoitti:

    mainittu k kirjaimen jälkeen.

    Niin näkyy olevan pitää vain malttaa lukea tarkemmin. (8

    Äänestä

Tervehdys! tarvittaisiin bmw e39 takakontissa oleviin sulakkeisiin pientä helppiä. Kun tuo saksa ei taitu niin hyvin kuin lontoo ni jos jollain sattuisi olemaan asiasta enemmän infoa ni otetaan vastaan. Auto seisoo pihassa nyt käyttämättömänä kun en ole saanut ratkottua sulakeongelmaa. Sulake 47 palaa laakista kun sen sisään laittaa. [email protected]

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Bmw 316 -87 E30, 2BE kirjoitti:

En omista auton käsikirjaa eikä Haynesin oppaassakaan ole suoraa luetteloa mitä toimintoja eri releet ohjaa. K1, K2 jne..
Sulakkeiden numerot ovat myös piilotettu kytkentäkaavioon. Onko teillä näistä listaa mihin tarkoitukseen kukin sulake ja relee on.

Kiitoksia etukäteen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu