Kertokaa millainen Hollola on asua ja harrastaa?

Tack

Hollolaan muutto edessä. Voisiko joku valaista millainen paikka se on elellä ja olella?

23

1779

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • countryshirt-man

      Erittäin tylsä paikka.

      Onneksi valtatie vie joko tampereelle tai lahteen.
      Hollolan kuntakeskus on todella ruma joka täyttyy parkkipaikoista, purettavasta ABCstä, parista pitkästä kadunpätkästä ja teipatuista näyteikkunoista. Eli ei mikään kesäinen pikku maalaisidylli.
      Jopa muissa pikku kylissä on parhaalle paikalle asettunut pikkuliikkeitä ,kahviloita ja leppoisaa nähtävää kävely kadunvartta ,mutta kuntiksessa ajetaan / kaahataan autolla harmaata maisemaa läpi. Saadaan kiittää rumaa urheilukaupan kinteistöäkin.

      Keskusta on siinä mielessä perseestä tehty että näinkin pieni kylään on laajentanut kauppansa liian harvaltaan eli keskus on harvas tylsä ja paria ruoka-kauppaa lukuunottamatta mitätön ajanviettopaikka. Lidl ja robbari ( kuka sielläkin käy, tylyt myyjät ja onneton valikoima ) on melko kaukana pienestä keskustasta.
      Ja tosiaan, täällä ei kunnon erikoisliikkeitä muuten sitten ole, vaatteita, kunnon varsinkin miesten vaatteita ei saa sitten mistään.

      Hollola on kyllä liikunnallinen paikka , mutta kukapa idiootti koko aikaansa urheilua / liikuntaa harrastaa, tapahtumat täällä tiivistyy johonkin helvatin tanhuun ja helamarkkinoihin. Tapahtumia täällä siis ei ole.

      • tanhu gay forever

        tanhu on ihan homojen hommaa sekin.


      • Anonyymi

        🤣🤣🤣


    • Keijå

      Ainakin se on homoja täynnä, mikä on ihan hyvä

      • Anonyymi

        Seläntakana vittuilijoita. Miehillä hame heiluu.


    • kalle gay gay

      Siellä on kuulemma "poikien ilta" parissakin baarissa.. joka ilta kuulemma.

      Puistoissakin näin kesällä poikalempi leimuaa!

      Eli jos olet homoseksuaali, on Hollola, tais siis HÅMÅLA hieno paikka asua!

    • Kantaasukaaaas

      Ihana idyllinen paikka jossa julkinen liikenne pelaa, et siis tarvitse omaa autoa. Samaten kaikki palvelut löytyy läheltä kävelymatkan päästä.

    • Anonyymi

      Syntyperäsille ehkä hiano paikka.

    • Anonyymi

      Varsinki " peräsille " nahkakotsille...

      • Anonyymi

        Onkos sossun rahat jo ryypätty? Antoks äiti kahisevan tuulitakin lahjax


    • Anonyymi

      Meikä nahka mies. Mistä seuraa piiska on .

    • Anonyymi

      Ihania nahkahomoja kaikki!

      • Anonyymi

        Miten nahka liittyy homoiluun? Onko tokmannin tuulitakki heteroa?????


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miten nahka liittyy homoiluun? Onko tokmannin tuulitakki heteroa?????

        Vaimonhakkaajapaita kasvattaa pituutta ja kalua ainakin millimetrin!!!!!


    • Anonyymi

      Harrastuskavereita ainakin löytyy kun kaikki tuntuvat olevan jollain vammaistuella eläviä.

    • Anonyymi

      Sisäänpäin lämpiävä nukkumalähiö täynnä todellisia juntteja ja yhteiskunnan mätäpaiseita. Suurin osa ei käy töissä mutta ne ketkä käyvät käyvät Lahdessa koska Hollolassa ei töitä ole muttei juuri Lahdessakaan. Pahasti ghettoutunut, koulut surkeita ja täynnä alkoholistien ja moniongelmaisten häirikkölapsia.

    • Anonyymi

      Joukkoreippaus suosittua. Porukalla yhtä vastaan.

    • Anonyymi

      Kirkonkylällä harvoin tuntemattomia näkee, niin siellä jokainen tuntematon mielletään varkaaksi tai joksikin muuksi hämäräveikoksi.

      Hollolaisessä käyttäytymisessä outoa on se että lähdetään perään ja suututaan jos heille ei tulla puhumaan, mutta he eivät itse voi tehdä aloitteita niitä kohtaan joille haluavat puhua.

    • Anonyymi

      Pärjäät hyvin jos olet juntti, vittuilet niille jotka ei oo sukua sulle ja osaat juosta karkuun. Hollolalainen voi vihata sua koko sydämeestään ,vaikka et ois koskaan vaihtanut sanaakaan hänen kanssaan.

    • Anonyymi

      Ärrän kassalle kurjan elämänsä purkautuninen ja naama norsun sillä kahvin lipitys on ainakin suositun oloinen harrastus. Mukaan vaan jos se kiinnostaa!

    • Anonyymi

      Huumerottien tyyssija

    • Anonyymi

      Älä ikinä muuta Hollolaan älä

    • Anonyymi

      Huumerottia ja paskaisissa vaatteissa jatkuvassa liikkeessä olevia haisevia kannabisrottia ja muita huumenarkomaaneja täynnä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      64
      5700
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      107
      3585
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      57
      3448
    4. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      47
      2847
    5. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      5
      2693
    6. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      93
      2672
    7. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      73
      2538
    8. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      13
      2440
    9. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      86
      1967
    10. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      341
      1917
    Aihe