Hollolaan muutto edessä. Voisiko joku valaista millainen paikka se on elellä ja olella?
Kertokaa millainen Hollola on asua ja harrastaa?
23
1649
Vastaukset
- countryshirt-man
Erittäin tylsä paikka.
Onneksi valtatie vie joko tampereelle tai lahteen.
Hollolan kuntakeskus on todella ruma joka täyttyy parkkipaikoista, purettavasta ABCstä, parista pitkästä kadunpätkästä ja teipatuista näyteikkunoista. Eli ei mikään kesäinen pikku maalaisidylli.
Jopa muissa pikku kylissä on parhaalle paikalle asettunut pikkuliikkeitä ,kahviloita ja leppoisaa nähtävää kävely kadunvartta ,mutta kuntiksessa ajetaan / kaahataan autolla harmaata maisemaa läpi. Saadaan kiittää rumaa urheilukaupan kinteistöäkin.
Keskusta on siinä mielessä perseestä tehty että näinkin pieni kylään on laajentanut kauppansa liian harvaltaan eli keskus on harvas tylsä ja paria ruoka-kauppaa lukuunottamatta mitätön ajanviettopaikka. Lidl ja robbari ( kuka sielläkin käy, tylyt myyjät ja onneton valikoima ) on melko kaukana pienestä keskustasta.
Ja tosiaan, täällä ei kunnon erikoisliikkeitä muuten sitten ole, vaatteita, kunnon varsinkin miesten vaatteita ei saa sitten mistään.
Hollola on kyllä liikunnallinen paikka , mutta kukapa idiootti koko aikaansa urheilua / liikuntaa harrastaa, tapahtumat täällä tiivistyy johonkin helvatin tanhuun ja helamarkkinoihin. Tapahtumia täällä siis ei ole.- tanhu gay forever
tanhu on ihan homojen hommaa sekin.
- Anonyymi
🤣🤣🤣
- Keijå
Ainakin se on homoja täynnä, mikä on ihan hyvä
- Anonyymi
Seläntakana vittuilijoita. Miehillä hame heiluu.
- kalle gay gay
Siellä on kuulemma "poikien ilta" parissakin baarissa.. joka ilta kuulemma.
Puistoissakin näin kesällä poikalempi leimuaa!
Eli jos olet homoseksuaali, on Hollola, tais siis HÅMÅLA hieno paikka asua! - Kantaasukaaaas
Ihana idyllinen paikka jossa julkinen liikenne pelaa, et siis tarvitse omaa autoa. Samaten kaikki palvelut löytyy läheltä kävelymatkan päästä.
- Anonyymi
Syntyperäsille ehkä hiano paikka.
- Anonyymi
Varsinki " peräsille " nahkakotsille...
- Anonyymi
Onkos sossun rahat jo ryypätty? Antoks äiti kahisevan tuulitakin lahjax
- Anonyymi
Meikä nahka mies. Mistä seuraa piiska on .
- Anonyymi
Ihania nahkahomoja kaikki!
- Anonyymi
Miten nahka liittyy homoiluun? Onko tokmannin tuulitakki heteroa?????
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten nahka liittyy homoiluun? Onko tokmannin tuulitakki heteroa?????
Vaimonhakkaajapaita kasvattaa pituutta ja kalua ainakin millimetrin!!!!!
- Anonyymi
Harrastuskavereita ainakin löytyy kun kaikki tuntuvat olevan jollain vammaistuella eläviä.
- Anonyymi
Sisäänpäin lämpiävä nukkumalähiö täynnä todellisia juntteja ja yhteiskunnan mätäpaiseita. Suurin osa ei käy töissä mutta ne ketkä käyvät käyvät Lahdessa koska Hollolassa ei töitä ole muttei juuri Lahdessakaan. Pahasti ghettoutunut, koulut surkeita ja täynnä alkoholistien ja moniongelmaisten häirikkölapsia.
- Anonyymi
Joukkoreippaus suosittua. Porukalla yhtä vastaan.
- Anonyymi
Kirkonkylällä harvoin tuntemattomia näkee, niin siellä jokainen tuntematon mielletään varkaaksi tai joksikin muuksi hämäräveikoksi.
Hollolaisessä käyttäytymisessä outoa on se että lähdetään perään ja suututaan jos heille ei tulla puhumaan, mutta he eivät itse voi tehdä aloitteita niitä kohtaan joille haluavat puhua. - Anonyymi
Pärjäät hyvin jos olet juntti, vittuilet niille jotka ei oo sukua sulle ja osaat juosta karkuun. Hollolalainen voi vihata sua koko sydämeestään ,vaikka et ois koskaan vaihtanut sanaakaan hänen kanssaan.
- Anonyymi
Ärrän kassalle kurjan elämänsä purkautuninen ja naama norsun sillä kahvin lipitys on ainakin suositun oloinen harrastus. Mukaan vaan jos se kiinnostaa!
- Anonyymi
Huumerottien tyyssija
- Anonyymi
Älä ikinä muuta Hollolaan älä
- Anonyymi
Huumerottia ja paskaisissa vaatteissa jatkuvassa liikkeessä olevia haisevia kannabisrottia ja muita huumenarkomaaneja täynnä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IS - Tapani Kansa kuoli leikkauspöydälle!
Puoliso kertoo Tapani Kansan viimeisistä hetkistä – kuoli leikkauspöydälle – Hänelle tuli kovia kipuja alavatsaan. Yhtä542874040% kansasta pitää Yleä selkeästi vasemmistolaisena
Vähän kylmä suihku epäilijöille. "Yle Uutiset sijoitettiin kyselyssä suurista medioista selvästi eniten vasemmistolaise2641664- 1191490
Suomessa miesten työttömyys on korkeinta koko EU:ssa. Hienoa Orpo-Purra
Työttömyys lisääntyi helmikuussa – Suomen miesten tilanne synkin EU:ssa Tilastokeskuksen mukaan työttömiä 15–74-vuotiai1851484Hokki on konkurssissa!
Aivan uskomattoman hienosti on lähtenyt rahoituskierros käyntiin! ❤️ https://hokki.fi/ajankohtaista/hokki-kainuu-oy-hak561448- 3351211
Vasuri ehdokas pilaa koko puolamgan.
On siinä vasureilla Kova riita pukari ehdokkaana vaaleissa. Jos "pääsisi" ei yhtään kokousta ettei tule valituksia. Eikö561110Olet kaikella todennäköisyydellä
Ainut ihminen tällä pallolla, josta menen täysin hämilleni ja tuntuu että ÄO laskee samantien neandertalin tasolle. Kaik391085- 791029
Kyllä on paha mieli
Olen niin luottavainen kaikesta huolimatta ollut sinuun. Luottanut että välität ihan oikeasti etkä halua minua satuttaa.25983