easypark

raivostunut

easypark!!!!!!
Älkää hyvät ihmiset käyttäkö kyseistä palvelua!
Erittäin epäasiallista palvelua saa ja koskaan ei saa yhteyttä eikä laskutuksen kanssa asiat hoidu eteenpäin.
Olin viikon asiakkaana ja minulta laskutettiin täysi kuukausi ja mieheltäni(joka ei käyttänyt palvelua laisinkaan)laskutettiin myös täysi kuukausi aloitusmaksuineen. Easyparkista vääriä ohjeita ja muistutuslaskuja, vaikka laskutuksesta luvattiin olla yhteydessä. Laskutukseen laitettu s.postia ja yritykselle reklamaatio toiminnasta. Kukaan ei vastaa! Uskomatonta toimintaa! Olisiko aihetta olla kulutussuoja-asiamieheen yhteydessä?

Eli:
ähettivät postissa auton ikkunatarrat ja nettiin kirjautumisohjeet. Posti tuli n.viikossa ja siitä seuraavana päivänä peruin palvelun. En voi käsittää ettei asia hoidu. Toukokuun ensimmäisellä viikolla peruin palvelun ja laskun tullessa järkytyin, sillä kuka maksaa yhdestä pysäköinnistä 42 e!!?? Ja hyvin tympeä henkilö kertoi laskutuksen olevan yhteydessä(josta ei siis oltu)ja jokusen viikon kuluttua tuli muistutuslasku, josta soitin ja valitin. Käskettiin laittaa laskutukseen s.postia, joka ei mennyt perille yrityksistä huolimatta. Ja sitten laitoin easyparkille reklamaation, johon ei yllättävää kyllä, ole vastattu! Maksoin muistutuslaskun, sillä asiakaspalvelija kertoi laskutuksen maksavan hyvityksen ajallaan ja näin välttäisin tulevat muistutuslaskut.
Kuinka röyhkeää toimintaa saa harjoittaa? Minulle 45 minuutin pysäköinnin hinnaksi on tullut 47 e useista puheluista ja jonotuksista aiheutuneet puhelinlaskut!!

2

240

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pöh

      mitäs liityit, ottakaa ihmiset selvää mihin liitytte ettei tarvi täällä itkee!

    • BLOWUP

      SINUA KUSETETTIIN

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      78
      2480
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      42
      2106
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      28
      955
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      32
      837
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      788
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      640
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      6
      528
    8. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      505
    9. Vihdoinkin tarjolla sushia!

      Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su
      Haapavesi
      78
      501
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      33
      472
    Aihe