Mahtasko kukaan tietää mitä tehdä? Asensin Vistan uudelleen ja nyt tuo dvd-asema ei toimi enää. Kun sinne tunkee levyn (minkä tahansa) niin se surraa jonkun aikaa ja kehottaa sitten laittamaan sisälle levyn. Tää tapahtuu tosiaan kaikkien levyjen kohdalla. Mä olen koittanut korjatakin tätä, mutta tuloksetta. Korjausyritykset päättyy aina suht samanlailla. Esim kun latasin MSn sivuilta tuon softan..
http://support.microsoft.com/mats/cd_dvd_drive_problems/en-us
..sain ensin ilmotuksen, että dvd-asemassa on jotain vikaa ja mun pitää laittaa levy sinne sisään. Tein käskyn mukaan, mutta jonkun aikaa surrattuaan sain saman pyynnön taas uudelleen. Mitä ihmettä mä voisin tehdä tolle?
Mulla on siis koneella Vista ja service pack 1. Asensin kakkosenkin, mutta otin sen pois, kun Opera-selain alko tahmaamaan aivan tajuttomasti. Aseman ajurit on uusimmat.
DVD-asema ei toimi?
3
215
Vastaukset
- takkari
Kerropa lisäksi tietokoneesi merkki ja malli, samoin DVD-asemasta.
Olisit antanut olla sen SP2:n. Ei kannata Operan takia sitä poistaa, koska selaimissa on muitakin vaihtoehtoja. Toimiko DVD-asema SP2-aikaan?- tinttu90
Täytyy kait sitten laittaa takasin tuo SP2. Kone on HPn HDX 9200 ja dvd-asemana on sellanen kun "HL-DT-ST DVDRAM GSA-T20L ATA". En tiedä toimiko asema SP2n asennuken jälkeen. Se kun oli koneella vain noin päivän ajan ennen kun mä poistin sen.
SP2 päivityspakettia ei tosiaan kannata poistaa. SP2 korjaa monia tietoturva ongelma ja jos sen poistaa niin silloin kone on alttiina eri hyökkäyksille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15820131Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant438400Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va546127SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1765752Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot284785Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124467HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.754383Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm764171"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153740Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1071603