Niin järjetön ikävä

että tekisi mieleni lähettää sinulle viesti "mulla on kamala ikävä sua".

En tee sitä, koska tuskin vastaisit mitään takaisin. Jos vastaisit, se voisi olla ihan mitä tahansa, ilkeääkin. Tuskin olet minua ajatellut lainkaan.
24531
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

niiiiiiin tuttua höpiset

Äänestä

mutta mä ainakin vastaisin ja kertoisin että on myös ikävä.

Äänestä

Periksi ei anneta, pidetään ylpeydestä kiinni, majaillaan täällä kun samaan aikaan sydän halkeaa ikävästä.

Äänestä

Minä olen erästä naista ajatellut paljonkin. Ja vastaisin varmasti tekstariin, mutten usko että hänellä on uutta numeroani.

Äänestä
  • Sitten sun täytyy itse ilmoittaa se numero hänelle ;)

    Äänestä

  • eiks vaan? kirjoitti:

    Sitten sun täytyy itse ilmoittaa se numero hänelle ;)

    Ei ole helppoa yhtäkkiä laittaa vaan jotain, kun ei ole edes mikään sellainen päivä.

    Äänestä

Minusta ainakin olisi ihana saada salaiselta ihailijalta tuollainen viesti. Mulle ei vaan koskaan kukaan lähetä mitään muuta kuin; "onneksi olkoon olet voittanut mahdollisuuden osallistua johonkin paskakilpailuun" :/

Äänestä

oon mä sua ajatellut,liikaakin.sekoan kohta,soita mulle

Äänestä

olisitkohan se sinä

Äänestä
  • kokeile...

    Äänestä

Jok ikinen ilahtuu tuollasesta viestistä,ei kukaan tuollaiseen vastaa ilkeillen,vaikkei olisi kiinnostunutkaan!

Äänestä
  • no kuule,mä oon aidosti kiinnostunu

    Äänestä

anna mennä vaan se viesti hänelle, sit näet mitä hän ajattelee vastaamalla tai ei,.

Äänestä

miksi ajattelen ja ikävöin sinua , ???

Äänestä
  • Siksi ja molemmat tiedetään miksi.

    Äänestä

eihän se osaa käyttää puhelinta,soittaa ku on asiaa

Äänestä

mä odotan edelleenkin,ei tainnu sitte olla minulle,harmi.

Äänestä
  • Laita muru jotain... lentosuukko jos et muuta.

    Äänestä

Ärrävikäset neidot haluu kylpee, ei muuta itärintamalla.
Lentosuukko

Äänestä
  • Suukot mujta. Itärintama... toises tissis mustelma. Työtapratuma vikaduunipäivänä.. aikaa parantaa

    Äänestä

miksi viesti?voisit kai tulla käymään?tee nyt jotain,mullakin on ikävä!

Äänestä

Kyllä voisit mulle sen yhen viestin uhrata, mäkin laitoin aiemmin sulle pari saamatta edes kunnon vastausta mihinkään... joten tiedät kyllä että se on sun seuraava siirto tehtävä...

Äänestä

Sinulle niin se vain on: pistä päivämäärä koska olet viimeksi pistänyt viestin saamatta "kunnon" vastausta, jos osuu, pistän heti.

Äänestä
  • viime viikon lauantaina. en kyllä ole toi "niin se vain on" mutta vastasin nyt kuitenkin ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


// kirjoitti:

että tekisi mieleni lähettää sinulle viesti "mulla on kamala ikävä sua".

En tee sitä, koska tuskin vastaisit mitään takaisin. Jos vastaisit, se voisi olla ihan mitä tahansa, ilkeääkin. Tuskin olet minua ajatellut lainkaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu