Kertokaapa te pieruvaoista, munakarvoista, nysäkulleista ja muusta sen sellaisesta kiinnostuneet, että miksi haluatte puhua niistä nimenomaan tällä keskustan palstalla? Oletatteko, että keskustalaisia yleisestikin nuo asiat kovasti kiinnostaisivat? Eivät kiinnosta moniakaan, tiedän, kun olen paljon liikkunut heidän keskuudessaan.
Kun puhutte jatkuvasti myös homoudesta ja ilmoitatte olevanne isoja, komeita heteroita, niin mitä siitä pitää päätellä? Tietysti sitä, että haluaisitte päästä homostelemaan, mutta tiedätte itsenne niin pieniksi ja rumiksi, ettei kukaan homo alkaisi kanssanne mihinkään.
Mutta voisittehan yrittää oikeilla palstoilla, on kai täällä palstoja homoillekin, ehkä ei pienille ja rumille nimettyjä, mutta kehitysvammaisille luultavasti. Menisitte niille palstoille.
Epätoivoista on yrityksenne saada halujenne mukaisia kontakteja kapiin, uusi-ukkiin ja eräisiin muihinkin varmoiksi heteroiksi tiedettyihin. Nyt näytte kaipailevan myös Maraa Lappeenrannasta, mutta yhtä toivoton on yrityksenne hänenkin kanssaan, täyshetero se on, tiedän, kun tunnen miehen.
Kun puhutte jatkuvasti myös homoudesta ja ilmoitatte olevanne isoja, komeita heteroita, niin mitä siitä pitää päätellä? Tietysti sitä, että haluaisitte päästä homostelemaan, mutta tiedätte itsenne niin pieniksi ja rumiksi, ettei kukaan homo alkaisi kanssanne mihinkään.
Mutta voisittehan yrittää oikeilla palstoilla, on kai täällä palstoja homoillekin, ehkä ei pienille ja rumille nimettyjä, mutta kehitysvammaisille luultavasti. Menisitte niille palstoille.
Epätoivoista on yrityksenne saada halujenne mukaisia kontakteja kapiin, uusi-ukkiin ja eräisiin muihinkin varmoiksi heteroiksi tiedettyihin. Nyt näytte kaipailevan myös Maraa Lappeenrannasta, mutta yhtä toivoton on yrityksenne hänenkin kanssaan, täyshetero se on, tiedän, kun tunnen miehen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Wilmannstrand, villimiehenranta tämä kotikaupunkini on, kirjoitin edellä huolimattomastai.
Sama lady
Ladyksi olet rvennut. Onko sulla jo klänninki päällä?
Mites sinä nyt vanhalle kamullesi noin ilkeilet? Eikö se ole tullut persuksi vaan on pysynyt kepulaisena?
Kapi lienee kaiken palstalle pesiintyneen riettauden alku ja juuri koska hän on postannut tänne sukupuolisiveellisyyttä loukkaavia kuviakin.
jonka kapi kerran lähetti oli ihan huippu!
Kuka muistaa, kertokaa mitä mitä ajatuksia herätti?
jos sellaista on ollutkaan. Ehkä vain mielikuvituksessasi näit kapin pyllistävän ja sillon sulla kajahti niin, että seisokki ei ota loppuakseen.
pläjäytti kerran tänne saitille kuvan persposkistaan. Sillä oli jalassaan kalsarit joiden persuksissa luki: Ole mies, rakasta naisia!
Tampereen mötkö oli ostanut ne kapille, jotta se homostelun sijaan edes yrittäisi...
Mutta miten se ruuna?
Huvittavinta olivat ne kapin vanhuksen riukusääret, jotka sojottivat kalsareiden lahkeista...
Kyllä keskustalainen alkaa, älä akka yritä yhtään. Panisin ja minulla on BMW X-5 ja 125 kiloa penkistä.
Onhan täälä se Munankarvamies mutta se on kylläkin sosiaalidemokraatti.
Jatkuvasti palstaa päivystävä sonnimeis, controlman, inventine, kili-kalle, parempi pantteri, mukava pantteri ja varmaan sadalla muulla nikillä esiintyvä homppeli. Kapin munakarvat sillä on aina mielessä. Siksi se on tehnyt itsestään upseerinkin ja siksi se kapin nikkejäkin apinoi ja aina sen aloituksille ensimmäisnä rientää.
Täällä oikeita keskustalaisia montakaan, satanikki on alkanut kepulaiseksi vain siksi, että saisi sieltä puolelta tukea. Eipä sitä huomaa pystyyn kuollut, Ilmarinen eikä muutkaan oikeat keskustalaiset. Itseään se joutuu aina kiittelemään ja kehumaan, eri nikeillään ja nikittömänä.
Se on kyllä niin että munankarvamies on tämä satanikki.
125 penkistä, vedä homo punikki paremmaksi. Hoh,hoh,hooooooo meni punikki hiljaiseksi.
Pitäneeköhän alkaa uskoa, että asia on niin kuin kerrot? Ehkäpä sinulla on sisäpiiritietoa.
Onhan tuo minua aina niin intensiivisesti seuraava ja nikkejäni kuten sotilasuraanikin jäljittelevä kokonaisuuksia hahmottamaan pystyvä johtamisen erikoisasiantuntija sanonut pierevää, kierivää, kuopivaa, kiekuvaa, kaikkia ei-kepulaisia tollottelevaa, punikittelevaa ja homottelevaa, ei-kepulaisten poliitikkojen nimiä huonotapaisen murrosikäisen tavoin vääntelevää ja noille ”viisauksilleen” mielipuolisesti hohottelevaa, naisia ja muunrotuisia ihmisiä halveksivaa sovinistia ja rasistia, vieraita kieliä kuten runouttakin raiskaavaa ja aina pieleen meneviä ennustuksia tekevää sonni”miestäkin” älykkääksi ja sivistyneeksikin. On kovin outoa, jos tuollaisia lausuntoja kyseisestä tyypistä antaa joku muu kuin asianomainen itse.
Mutta ”veri on vettä sakeampaa”, tuossa tapauksessa kepuveri, ja kyllä kai he eri henkilöitä lienevät. Vaikka molemmilla olisi kai nikkejä vaikka muille jakaa, mutta silti täytyy aina välillä esiintyä nikittömänä ja lainailla ja ainakin jäljitellä muiden nikkejä. Eri henkilöiksi heidät päättelisin siitäkin, että toinen heistä ilmeisesti pitää tärkeimpinä henkisiä arvoja, kun enemmän puhuu niistä, toisen ylpeillessä lähinnä penkkipunnerrussaavutuksillaan ja menestyksellään taistelussa metsän pelottavimman eläimen, hirven kanssa. Mutta samapa tuo, olkoon niin tai näin, mutta ”ovathan he molemmat sentään kepulaisia”;))
Yx ja sama hörhö on kyseessä. Sonnimiehenä se tekee sitä, mistä hyvin kerrot, toisessa roolissaan yrittää olla sivistyneempi, mutta ei hämää kun lipsahti sonnimiestä sivistyneeksi sanomaan. Eikä se mikään sotilas ole koskaan ollut, sinun takiasi sen roolin on ottanut. Pelkkä peelo se on, sossun elättämä turhimus.
siinä tuli sennäistä elämän totuutta kaikille.kysymys keskustalle,mikä on tämä sonnikilikallehomocontrol, ynnä muine sairaille nikkeineen, että tälläistä hullua paskaa me siedetään päevästä toiseen.yksikään puolue ei moista hullua pääse edes lähelle jäsenyyttä.
vedä mielipuolihullu, edes muovinen 7,5kiloa,että voi olla järjen jättämä apina-aivoinen sivistyksen ja kouluttamattoman älyn unohtama järjen saasta häpeä edes yritystä olla sivistynyt.
Voi sua kepuleidi, se kirjoitetaan Willmanstrand. Kirjoittaisit vaan Lapeenranta reilusti. Tai Laapennrannta.
Joku vamma se lukihäiriökin on. Mutta kyllä tuolla esityksellä Suomen Keskustalaisena pärjää.
Mutko liikaa haastaa paikallist murret, ni tuppajaa jäämää tuo äitinkieli enempi kaukunkilaiste harrastukses... Nii!
Haiskahtaa kapilta, se ei osaa kieliä ja käyttää sivistys-sanoja väärissä paikoissa.
Takaisin akatemiaasi opettelemaan yhdyssanoja.
Sonnimiestä panisin.Ei ole hetero.
Aiheellisia kysymyksiä todella esität, mutta vastauksia vaille olet tainnut jäädä. Enkä pysty minäkään vastauksia antamaan, kun en sentään oleta, että nuo tarkoittamasi täällä vain minun vuokseni roikkuisivat ja ruiskisivat, vaikka siltä näyttääkin.
Lappeenrannassa (Villmanstrand kai på svenska) näkyy olevan edelleen fiksuja leidejä. Sellaisia siellä oli jo reippaasti yli 50 vuotta sitten, jolloin sain muutamaan heistä lähemminkin tutustua, kun tuo Saimaan kaupunki oli vuoden koulukaupunkinani.
löytyi kapiääliökin tälle "ladyn" avaukselle ;)))
Kuinkas sattuikin?
Päästin aikanaan säälistä erään rottakoululaisen nimeltään jombe pukille.
Muna oli pieni ja se aukesi reisille.
Onkohan kepulaisissa yleensäkin homoja niin paljon kuin näyttäisi olevan tällä palstalla? kai ne seksivietitkin suuntautuu ainoisiin mahdollisiin kohteisiin siellä, mistä naiset on karanneet pois ja jääneet sinne vain ne poikamöllit. Mut sitä pitää ihmetellä, miksi ne on niin kiinnostuneita jostakin vanhasta äijästä kuin kapista, jonka munakarvatkin niillä aina on mielessä. Onko niillä jonkinlaista isän kaipuuta? Eikö se isä hoidellut heitä niin kuin se varmaan hoiteli niitä tyttäriään, jotka senkin vuoksi sieltä pois lähtivät?
tajua mistään mitään?
Täällä Itä-Suomessa tepastelee joka kolmannen talon pihalla nuorehko venäläistaustainen nainen, joka on avioitunut talon isännän kanssa.
Eivätkä ole tosiaankaan tuulipukusuomalaisämmien näköisiä ;)
Kapi on vain yhteiskunnan elättiruuna, jota potkitaan neljäviis kumpparilla perseelle sen tullessa leuhottamaan saitille.
Runsas homomäärä selittyy sillä että punikkihomot parveilevat palstalla.
Kapi, ukki, känä, osmium ja ernesti kyttäävät täällä rehtejä heteromiehiä, mutta eivät täällä sa muuta kuin pataansa.
miksi ihmeessä normimies painottaisi olevansa komeo hetero`?.eli olet vanha sianmahainen homo, jonka sivistymätön typeryys on jo säälittävää.
No, no, eipä haukuta kapia noin rumasti???Herra paratkoon???