Pokka Pitää-Onslow kuollut

R. I. P.

15

843

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Got any beer?

      Idolini on poissa, mutta aate elää. I am making a statement by living on slow! Eiköhän sovita, että suruaika kestää viikon ja joka jätkä pitää sen aikana lippistä ja korkeintaan hihattomia, aina kun on hereillä. 27.7. on tästä eteenpäin vuotuinen Onslow-teemapäivä.

      • Sopivasti sijoittuu tähän myös unikeonpäivä. Ja Vantaanjoessa kaljakellunta sunnuntaina. Onslow olisi varmaan mukana, jos olisi nuorempi.

        Onslow hakkaa kyllä mennen tullen Marlon Brandon; olen katsellut tässä viime päivinä Areenalta noita "Pokka pitää"-sarjoja. Kyllähän Onslow:n järkähtämättömyys on megaluokkaa. Miestä ei hetkauta mikään.


    • Eero_

      Näytteli myös sydämmen asialla sarjassa.

    • Ruokasooda E500
    • Täällä Suomessa

      meillä ei ole tapana käyttää amerikkalaista lyhennettä R.I.P, vaan suomalaista lyhennettä L.R. Here in Finland.

      • Rip Kirby

      • englatina
        Rip Kirby kirjoitti:

        Se RIP ei suinkaan alunperin viitannut englanninkieliseen lauseeseen, vaan "sattumalta" sopii yksiin tuon alkuperäisen latinan "Requiescat In Pace" kanssa.

        http://en.wikipedia.org/wiki/Rest_in_peace

        Eikös englanninkieli aika pitkälti pohjaudu latinankieleen?


    • Retkuilija

      Missä Onslowin savuttava cortina on?

    • cheers

      Not so ....Nice !

      Hieno mies oli hän

    • pensselillä sutiva

      Eiks tää ole sama kundi kun oli Pensseli-Setä?

      • sama gubbe oli

        Mun tietääkseni oli joo, täällähän se kävi sutimassa pensselillään pikkulutkia perrseeseen. Ja niiten äitejä kans.


      • loppu sluut
        sama gubbe oli kirjoitti:

        Mun tietääkseni oli joo, täällähän se kävi sutimassa pensselillään pikkulutkia perrseeseen. Ja niiten äitejä kans.

        Niin sitten loppus Pensseli-setänkin sutimiset.


      • sama gubbe oli kirjoitti:

        Mun tietääkseni oli joo, täällähän se kävi sutimassa pensselillään pikkulutkia perrseeseen. Ja niiten äitejä kans.

        Höpö höpö, ellet muista niin Onslow ei kovinkaan innokas ollut niihin toimiin. Jos se olisi täällä käynyt eiköhän se olis jättänyt pikkulutkat ja niiden äidit rauhaan. Puhu vaan itsestäs. Ja siitä mitä ajattelet.


    • ertdfgvm

      Ei se kotimainenkaan Uuno Turhapuho ole enää kovin hyvässä hapessa.

    • jk

      niinkö

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      92
      1135
    2. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      116
      948
    3. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      125
      896
    4. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      282
      694
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      78
      684
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      74
      631
    7. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      582
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      576
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      48
      559
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      72
      483
    Aihe