Montako vuotta Rauma on vielä olemassa? Veikkauksia? Yhdistyykö Poriin (konkurssissa) vai Turkuun? Se on ainakin selvä että 10 vuoden päästä ei Rauman seudulla ole kellään töitä. Ellei se sitten edelleen vedä turisteja. Raumalaiset tytöt on ihan nättejä niin bordelleja sinne varmaan saisi kyllä tehtyä.
Rauman kaupunkioikeudet
Hesassa nykyään
1130
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Ymmärrän kyllä että Rauma on erittäin hieno kaupunki ja aiheuttaa kateutta sinussakin. Mutta asiaan...Raumalla on talous erittäin hyvässä kunnossa, paljon paremmassa kuin monilla muilla. Myös työttömyysprosentti on Raumalla paljon alhaisempi kuin esim. Porissa. Työpaikkoja on tulossa lisää Rauman seudulle (esim. OL3, OL4, satama) lähitulevaisuudessa.
Ja miksi Rauma ei vetäisi tulevaisuudessa turisteja? 2 maailmanperintökohdetta ainoana paikkakuntana Suomessa, Meri, saaristo jne. jne
Faktat kehiin ennen kun tulet tänne huutelemaan.