Luottotiedot

UMS Velalliselta ei ole suppeassa ulosotossa löytynyt varoja velan suorittamiseksi.Velka on nyt maksettu ja kuitti lähetetty asiakastietoon millon merkintä poistuu, merkintä on tullut kesäkuu 2012 kyseessä on pitkäkestoinen ulosotto.
3243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jaa-a..eli ymmärränkö tässä että UMS poistuu (kuten pitääkin) mutta nyt sitten jäi toi toinen ? ..miten pitkään kestää tuo merkintä "pitkäkestoinen uo" ?

Äänestä
  • Lapussa luki näin. UMS Velallisella ei ole suppeassa ulosotossa löytynyt varoja velan suorittamiseksi, mutta velka on maksettu.

    Äänestä

  • että näin kirjoitti:

    Lapussa luki näin. UMS Velallisella ei ole suppeassa ulosotossa löytynyt varoja velan suorittamiseksi, mutta velka on maksettu.

    ums merkintä poistuu heti kun asiakastieto käsittelee lähettämäsi maksukuitin. Itse aikanaan annoin sen ulosottomiehen tehtäväksi ja hommaan meni kolme päivää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


että näin kirjoitti:

UMS Velalliselta ei ole suppeassa ulosotossa löytynyt varoja velan suorittamiseksi.Velka on nyt maksettu ja kuitti lähetetty asiakastietoon millon merkintä poistuu, merkintä on tullut kesäkuu 2012 kyseessä on pitkäkestoinen ulosotto.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu