nyt on tyhmä olo

tämä palstailu! Epävarmuutta.. Toivottavasti tämä päättyy hyvin.
14340
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

hauskaa leikkiä tämä vain on.

Äänestä

toivottavasti :)

Äänestä
  • minkähän takia tääkin on miinustettu.

    Äänestä

tervetuloa klubiin

Äänestä

täälläkin. Lisäksi nämä saavat joskus ärsyyntymään pahasti. Kaikenmaailman oikuttelijoita ja kiukuttelijoita.

Äänestä

Tää palsta sopii ihan hyvin ajatusten purkuun ja vertaistuen saamiseen, toisinaan syntyy myös harvinaisen hyvää keskustelua, josta voi saada näkökulmia.

Kun suhtautuu tällä tapaa, eikä mieti, onko "hän" täällä ja minkä viestin "hän" on kenties kirjoittanut, on paljon iisimpää. Tai onko "hän" nähnyt oman viestisi, tai luullut jonkun muun kirjoittamaa sinun viestiksesi. Kahjoksihan täällä tulee, jos alkaa liikaa arpomaan.

Äänestä
  • olen samaa mieltä ja niin olen tehnytkin. ja asiat aina kesksutellaan irl läpi, se mitä täällä sanoo pitää pystyä puhumaan auki irl eikä jättää hautumaan.

    Äänestä

  • :( kirjoitti:

    olen samaa mieltä ja niin olen tehnytkin. ja asiat aina kesksutellaan irl läpi, se mitä täällä sanoo pitää pystyä puhumaan auki irl eikä jättää hautumaan.

    Älä sitten suotta koe oloasi tyhmäksi :).

    Äänestä

  • käyttötarkoitus mull kirjoitti:

    Älä sitten suotta koe oloasi tyhmäksi :).

    ei kirjoittanut tuota vaikka samahan se.

    Äänestä

Totta, itse en oikeastaan enää kauheasti näitä availe, kunhan oman juttuni lykkään sekavaan soppaan. Joskus ärsyttää kun täällä aletaan nokittelemaan ja ilkeilemään. Ja suurinpiirtein määrmään mitä tänne saa laittaa ja mitä ei. Joskus tuntuu että joko jotkut ovat liian intensiivisesti täällä tai eivät oikein osaa keskustella ja antaa tilaa myös muille höperrellä omiaan.

Äänestä
  • Mitä useampi kokki sen parempi soppa.

    Äänestä

Näimpä. Ja sekavampi, mutta varmaan myös mielenkiintoisempi:)

Äänestä

sanavalinnat...onko jotkut käyttetyt kuluneet sanavalinnat todella sun päässä vai tsekkaatko niitä aina aikas kuuks?

Äänestä

Sanavalinnat? Onkohan ylläolevalle tullut mieleen että useampi ihminen voi käyttää samoja sanoja ja sanavalintoja? I

Äänestä

Kommentoi aloitusta


:( kirjoitti:

tämä palstailu! Epävarmuutta.. Toivottavasti tämä päättyy hyvin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu