Keskinen sekoilee

Sillä on olevinaan miljoona- sitä ja miljoona- tätä, mutta nyt miekkonen luulee olevansa Töysän Keisari jonka ei tarvi välittää muusta kuin bisneksestään. Muuttakoon Kiinaan jos on niin erinomaanen olevinaan.
62950
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

kyllä se neste nousee maalaisjuntillakin ylöspäin kun tarpeeksi kauan nostatellaan.

Äänestä

Mitäs se nyt on mennyt tekemään?

Äänestä

Kateeliset käyhät painukaa kyykyn, kun keskisen orhi poika tulee täältä rahasampoineen! Oleksää seuraava misssss miljöönä? Maikku

Terv. VESKU!

Äänestä

... pannaan vielä P-reikään;)))))

Äänestä

Voipi olla että Töysä olisi aika köyhä kunta ilman Keskistä. Kun se tuo paljon rahaa kunnalle niin se voi myös vaatiakkin kunnalta paljon... Ei nyt tietenkään ole mitään oikeutta, mutta kyllä se on Töysän kunnankin edun mukaista että Keskinen menestyy niin henkilönä kuin kauppakeskittymänä.

Se on sitten eri asia kuinka järkeviä nuo kaikki tempaukset on ja muutenkin tuo meno.

Äänestä

Liika toistaminen ärsyttää kyllä... mutta "ettei totuus unohtuisi", kaikki tuo julkisuus on brandin luomista ja tiedottamista. Samaa tekniikkaa käytetään TV- mainonnassa. Arvostettavaa on ,että Suomi huomataan positiivisella tavalla ja annetaan sille tunnustusta liikemaailmassa joka sen ansaitsee. On varmaan vaikea olla kaikille mieliksi ja koko kansan arvosteltavana kun kateus kulkee käsikädessä miljoonien kanssa. Vesan täytyy kuitenkin muistaa, että potentiaaleja asiakkaita me kaikki ollaan.... minäkin -one in the million.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maija-Liisa kirjoitti:

Sillä on olevinaan miljoona- sitä ja miljoona- tätä, mutta nyt miekkonen luulee olevansa Töysän Keisari jonka ei tarvi välittää muusta kuin bisneksestään. Muuttakoon Kiinaan jos on niin erinomaanen olevinaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu