Meillä on litroja 380, akvaarion mukana tuli mustaveitsikala (pieni) 3 isohkoa haarniskamonnia, meillä oli ennestään yksi pieni. Hybridimonni (pieni) 2 sinikirjoahventa (pieniä), 4 kaksoskirjoahventa ja 2 oskaria (n.kämmenen kokoisia kaksoset ja oskarit) pieni tulievä löytyy myös . Mitä mieltä olette, veitsikala ainakin vaatii isomman altaan, entä muut?
Meidän kalat
Aloittelija2012
1
144
Vastaukset
- Mietiskeliä
Olet oikeassa että veitset tarvivat isomman. Mutta en kylä ole ikinä kuullut Hybridimonneista... Oskareille pitäisi olla 400l lajiakvaario, Tulievä voi joutua Oskarien kitaan ja kirjoahvenet nyt on siinä ja siinä. Voisit kysellä agua-webistä lisää tietoa sekä omasta akvaariokaupastasi. Jos olet aloittelia kannattaa antaa kaikki kalat pois koska niillä on sen verran isot hoitovaatimukset. Hyvän kokoinen tankki teillä kyllä on!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23745139Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12025951SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32115629Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16110772Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229697Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369121Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla828451Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2386808Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2196463Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!306463