http://www.mtv3.fi/ohjelmat/sivusto2008.shtml/viihde/karavaanarit/uutiset?1579950
Matti Nykäsen kanssa ei kannata vetää sormikoukkua.
Matti Nykäsen kanssa ei kannata vetää sormikoukkua.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Minä en ainakaan seuraavan linkin levittämisestä hyödy,
mutta laitetaanpa se nyt oheen kuitenkin...
http://www.youtube.com/watch?v=Jn0yH6i-9ys
Jos ihminen haluaa tuhota itsensä, eivät muut voi auttaa.
Ei kaist noita youtube linkkejä kukaan edes tarkoittanut, vaan noita 431465...yms...paskaa.
Vesa Keskinen vaikuttaa pikkuhiljaisesti, mutta pahasti alkoholisoituneelta henkilöltä, joka yrittää tissutella ja ryypiskellä salaa piilopirtillään tai sitten ulkomailla, tuntemattomissa paikoissa. Alkoholin sisältämä energiatankkaus näkyy hänen ruhossaan ilmiselvästi.
Keskisen sipuli ei kestä prässiä.
Rikosrekisterissä on rattijuopumustuomioita, joiden pitäisi olla pysäyttävä signaali kailille tapajuopoille.
Maria Veitolan showssa humalassa örveltäminen oli Suomen kansan pilkkaamista.
EI nimi "Sipuli" VPK:n päätä tarkoittanut eikä sitä aikanaan ole VPK:n päätä tarkoittamaan keksitty.
Paljon näkyy olevan palstoilla ilkeitä ihmisiä, joiden oman elmän pääsisältö näyttää olevan Martinan, Johannan ja Julian, tai vaikka vain Vesan elämän ruotiminen HEPPOISIN TIEDOIN, ja haukkuminen.
Muistakaa vanha sanonta: Sydämen kyllyydestä suu puhuu.
(Kun on sydän katkeruutta ja omaa HUONOA OLOA täynnä, kuluvat päivät ERI NIMIMERKKIEN takaa muita haukkuen.)
Surullista on myös, jos ihmisen elämä on täynnä juominkeja, rahan perässä tulleiden ystävien seurassa:
"...Huoliini hukkuen, keskellä aikaa mä jäin yksinäin,
ja ympärilläin vieraat kasvot loi RAHASTA TAIKAA. Ne taivasta kai lavastaa...Mä ympyrää juoksin kai suoritusten, joka päättyy näin sulkeutuen..." (Sorsa,R.,Joki)
http://www.youtube.com/watch?v=RCU8qmj839E
Keskinen on vajonnut taas tosi alas ja aivan sellaisen monta kymmentä vuotta kossua päivittäin vetäneen näköinen, aivan kamala näky.
Missä ne ugandan misut ovat, eikö se ostanut niitä lisää afrikasta vai miten se meni?
Reetukin karsee vanha junttiukkeli, mutta ulkoisesti silti parempi mitä toi vesa.
ja mitä vesa ketään oikeuteen haastaa, ite kutsui ne mökille!
Toivottavasti Vesa ei ota mallia Kauriinmetsästäjien roolihahmo Nickistä, vaikka kasvoiltaan Christopher Walkenia muistuttaakin. (Eipä kai. Ainakin, jos horoskooppeihin uskoo, niin ihminen, jolla on Kuu Vaa´assa on mieluumminkin lämmin, sovitteleva ja elämänmyönteinen kuin kylmä, riidanhaluinen ja pessimistinen - pohjimmiltaan.)
Minä taas en pidä Frederikistä yhtään, en ole ikinä pitänyt.
(Mutta makunsa kullakin.)
Koskettavaa "One shot" kohtauksessa on se, ettei Nick suostu kaverinsa autettavaksi, vaan jatkaa tuhoisaa venäläisen ruletin peluutaan.
Olen VPK runsaat viitisen vuotta nuorempi nainen. Myös minulla LUKEE VÄESTÖREKISTERIN VIRKATODISTUKSESSA elävien ja kuolleiden lasten määrän kohdalla 0 eli olen (toistaiseksi) lapseton. Puoliso sentään on.
Ymmärrän melko hyvin, että seurallisen 45-vuotiaan (Rapu)-miehen aika kuluu kaveripiirin yhteisissä illanvietoissa, kun vaimoa ja VARSINKAAN omaa "pikkuväkeä" ei ole.
Jos Vesa nyt löytäisi, mitä ilmeisimmin havittelemansa noin 10 - 15 vuotta nuoremman naisen rinnalleen, ja saisi sitten perustettua perheen, voisivat KOSTEAT ILLANVIETOT VÄHENTYÄ.
Sinänsä, en nähnyt VPK:n esiintymisessä oheisella videolla mitään pahaa; olihan hän huppelissa, mutta KUITENKIN, HYVIN KOHTELIAS Frederikille seurueineen. (Onko todella joku uutinen, että liikealalle hakeutunut, SEURALLINEN, SINKKUMIES juo runsaasti vapaa-aikanaan? Onhan näitä paljonkin.)