taksamittareihin lisätoiminto

jolla saa 10 € lisämaksun korteilla maksaville?
11232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Voi loppua lyhyeen sinun ajosi jos sellaista suunnittelet....

Äänestä

Mahtava idea aloittajalla. Suosittelen pyrkimistä eduskuntaan.

Äänestä

Aloittaja: Mistä näitä ideoitasi oikein sikiää?

Äänestä

Tietenkin, että pystyisit ottamaan osasi välistä. Loistava idea. NOT! -.-

Äänestä

Opettele käyttämään laitteita,niin saat senkin toiminnon.PÖKIÖ

Äänestä
  • Ai sen pystyy lisäämään ihan vaan opettelemalla. No opeta sitten kun kerta osaat sen homman.

    Äänestä

juuri näin pitäähän sitä hintaa saada jos joudutaan mitä ihmeellisempiä kortteja
hyväksumään, niistä ne lisäkustannukset syntyy ei tarttis käydä kun käteinen ja pankki kortti .
yä

Äänestä
  • Onko tavan takseissa mahdolista vaikka lisätä se 15€ avustusliaä siihen ja saako sitä kuitin fonttia miten pienelle ettei sitä nää lukee ku mikroskoopilla?

    Äänestä

  • Kuule, kun taksaa lasketaan on kyseiset provikat joita luottokorteista menee, jo laskettu vuosia mukaan kustannuksiin. Tämähän on pelkkä etu joita muilla yrittäjillä ei ole. Tämän lisäksi provikat autoilija saa vähentää verotuksessaan!

    Äänestä

  • ----%----%----% kirjoitti:

    Kuule, kun taksaa lasketaan on kyseiset provikat joita luottokorteista menee, jo laskettu vuosia mukaan kustannuksiin. Tämähän on pelkkä etu joita muilla yrittäjillä ei ole. Tämän lisäksi provikat autoilija saa vähentää verotuksessaan!

    ai jaa
    Pitäisikö sitten käteisellä maksavalle antaa joku % alennus, ettei se maksaisi kyydistä yli lain määräämää?

    Äänestä

  • ----%----%----% kirjoitti:

    Kuule, kun taksaa lasketaan on kyseiset provikat joita luottokorteista menee, jo laskettu vuosia mukaan kustannuksiin. Tämähän on pelkkä etu joita muilla yrittäjillä ei ole. Tämän lisäksi provikat autoilija saa vähentää verotuksessaan!

    Ai ei muilla yrittäjillä ole sellaista etua? No mistäs se sitten johtuu, että kun käyn vetäisemässä wienerleikkeen huoltoasemalla, niin se maksaa vähemmän kuin jos syön sen keskustan ravintolassa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


¢ kirjoitti:

jolla saa 10 € lisämaksun korteilla maksaville?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu