Vastavetona soinidiktatuurille, monet SS:n jäsenet eivät lähde persujen kunnallisvaaliehdokkaaksi, näin kentältä kerrotaan. Maria Lohela tunnetuin esimerkki ja lisää tulee?? Saa nähdä, alistuuko Halla-aho taas kerran Soinin pamputukseen?
Sisulaiset eivät lähde kv-ehdokkaiksi?
joukkokieltäymiset
279
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
"Vastavetona soinidiktatuurille, monet SS:n jäsenet eivät lähde persujen kunnallisvaaliehdokkaaksi"
Kunnallispolitiikassa on tehtävä paljon työtä vapaajaillaan ja lähes korvauksetta. Sen kaltainen solidarisuus ei oikein istu sisulaisuuteen.
Mutta onhan se hauskaa jos he keksivät jonkun sopivamman syntipukin kuin oman laiskuutensa.
"Saa nähdä, alistuuko Halla-aho taas kerran Soinin pamputukseen? "
Stadilaisena toivoisin että Halla-aho olisi vihdoin mies ja perustaisi oman puolueen.
Saisvat siellä rauhassa jakaa toistensa sakkomaksuja ja värkätä tyhjänpäiväisiä "manifestejaan" joniden mukaan kaikki muut ovat hyysärrikukkahattutätiviherpunikkeja. Niin ja saada itkupotkuraivareita kun heidän juttujaan joku sitten jossakin siteeraa.
Mutta mistä he saisivat oman Pirkon puolustamaan heitä kun mopo karkaa käsistä?
Ja kuka maksaisi heille "palkkaa"?
Persuryhmyri Pirkko vaitonainen uusimmasta Hirvisaarikohusta, kertoo Yle.
"En ole lukenut" on persujen yleisin vastaus kun kysytään ryhmätovereiden toilailuista.
Kuinka persut voisivat ymmärtää EU sopimusten sisältöä, kun he eivät ymmärrä oman ryhmänsä jäsenten puheenvuorojakaan, mitä ne tarkoittavat?