Hei! Ostin alkukesästä tuoksuköynnöskuusaman (Lonicera caprifolium). Olen yllättynyt, etteivät kukat tuoksu yhtään, ei siis yhtään.
Onkohan kaupassa menneet taimet sekaisin, vai onko tuoksuköynnäskuusamassakin tuoksuttomia versioita?
Tuoksuköynnöskuusama
Veera
2
2129
Vastaukset 2
- 13+13
viime-vai oliko se toissakesänä, kävi sama juttu. Nyt en tiedä pitäisikö se leikata vai antaako vain kasvaa miten haluaa...keltaiseen vivahtavat vaaleat kukat siinä on... nimeä en tarkalleen tiedä.
- caprifolium
Kuusaman tuoksu tuntuu parhaiten illalla, ei päivällä juuri lainkaan. Käypä illalla nuuhkaisemassa. Tuoksu on mieto, ei päällekäypä, vaan hienostunut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2851164Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "2861028Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔49920- 106889
- 101839
- 74818
- 108692
- 64578
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2561Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh11508