Ärsyttää juuri se asenne

silmien kutina

Että homeet laitetaan aina mielenvian piikkiin. Aina pitäisi olla näkyvää hometta, että isännöitsijä ei naura päin naamaa. Seinänväli voi olla täynnä hometta ilman näkyvyyttä. Ihmisten oireita ei uskota ja sitä, että se joka siinä asunnossa asuu niin tietää ja tuntee parhaiten ja haistaa parhaiten.

9

98

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Että homeet laitetaan aina mielenvian piikkiin. Aina pitäisi olla näkyvää hometta, että isännöitsijä ei naura päin naamaa. Seinänväli voi olla täynnä hometta ilman näkyvyyttä. Ihmisten oireita ei uskota ja sitä, että se joka siinä asunnossa asuu niin tietää ja tuntee parhaiten ja haistaa parhaiten."

      - Mielenvikaista asennetta ja lääkäreitä niin paljon; osaavat iskeä vyön alle ja rääkätä sairaita. Kyseenalaista kunniaa.

    • MittaniOnTäysi

      Itse olen tässä jo harkinnut että haen pian hullun paperit jos ei muu auta. Aivan sama pitdetäänkö minua mielenvikaisena vai ei, tätä menoa minulle kyllä mielenvika kehkeytyy kun ainoat edes vähän enemmän terveet päivät viikosta ovat lauantai ja sunnuntai. MA-PE menee töissä "sairastellen", LA ja SU helpottaa kun ei tarvi olla työpaikan pölyjen ja muiden kanssa tekemisissä. Onko tämä elämää? No ei TAKUULLA!!!

      • "Itse olen tässä jo harkinnut että haen pian hullun paperit jos ei muu auta. Aivan sama pitdetäänkö minua mielenvikaisena vai ei, tätä menoa minulle kyllä mielenvika kehkeytyy kun ainoat edes vähän enemmän terveet päivät viikosta ovat lauantai ja sunnuntai."

        - Ns. hullut ovat kaikkein fiksuimpia, tervetuloa joukkoon. Takaan, että siitä vasta se mielenkiintoinen ura urkenee... Tajuat, kuinka ummehtuneita ja tekopyhiä ihmiset ovat. Sisältä mätäkin on hieno, kunhan vain näyttää hienolta. Ei mitään vikaa psyykkeessä, vaikka hakkaa muijansa sairaalakuntoon. Muija sen sijaan käy hoidossa ja on hullu... Tasan ei käy onnen marjat.

        Kurkkaas tätä, tajusin jotain:

        http://www.sanasinko.net/viewtopic.php?p=5196#5196


      • sanasinko kirjoitti:

        "Itse olen tässä jo harkinnut että haen pian hullun paperit jos ei muu auta. Aivan sama pitdetäänkö minua mielenvikaisena vai ei, tätä menoa minulle kyllä mielenvika kehkeytyy kun ainoat edes vähän enemmän terveet päivät viikosta ovat lauantai ja sunnuntai."

        - Ns. hullut ovat kaikkein fiksuimpia, tervetuloa joukkoon. Takaan, että siitä vasta se mielenkiintoinen ura urkenee... Tajuat, kuinka ummehtuneita ja tekopyhiä ihmiset ovat. Sisältä mätäkin on hieno, kunhan vain näyttää hienolta. Ei mitään vikaa psyykkeessä, vaikka hakkaa muijansa sairaalakuntoon. Muija sen sijaan käy hoidossa ja on hullu... Tasan ei käy onnen marjat.

        Kurkkaas tätä, tajusin jotain:

        http://www.sanasinko.net/viewtopic.php?p=5196#5196

        "Sisältä mätäkin on hieno, kunhan vain näyttää hienolta. Ei mitään vikaa psyykkeessä, vaikka hakkaa muijansa sairaalakuntoon. Muija sen sijaan käy hoidossa ja on hullu... Tasan ei käy onnen marjat."

        Esim.

        http://www.sanasinko.net/viewtopic.php?p=2019#2019

        Aivotutkija hakkasi vaimoaan vasaralla
        http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288334912137.html

        - Tuollaisten armoilla olemme...


    • Metsä vastaa

      Niin. Ja mistäpä luulet sellaisen käsityksen tulleen? Ei tarvitse lukea kovinkaan monta tämänkään palstan viestiketjua, kun tulee selväksi, että 95 % homeongelmaisista leimaa koko porukan mielenvikaisiksi erittäin tehokkaasti ja varmasti.

      • Täällä on vastaus

      • Kitinät tohon osoitt

      • Terveys meni

      • Korjattaava on
        Terveys meni kirjoitti:

        Kodissasi voit turvallisesti asua niin kauan kuin haluat.

        Oli jossain mainoksessa.

        Mutta ei kannata asua kuitenkaan pitempään kuin terveys on mennyt täysin, sen voin sanoa kokemuksistani (2 asoa) .

        http://www.kita.fi/artikkeli.html?id=41


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1402
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      903
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      862
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      781
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      758
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      657
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      321
      616
    8. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      605
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      599
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      594
    Aihe