Tosiaankin, itsellä alkaa kohta olemaan 2 viikkoa tuosta hyväksytystä inssistä(sanoi pari viikkoa menevän että kortin voi hakea)
Niin kyselisin vain, että paljonko tämä lyhytaikainen kortti maksaa?
Niin kyselisin vain, että paljonko tämä lyhytaikainen kortti maksaa?
Vastaukset 1
Vanhimmat
Hinnaksi paljastui loppujen lopuksi 27€.
Siinä samassa maksetaan I-vaiheen(13.50€) ja II-vaiheen ajokortin hinta(13.50€)
Eli siis maksat samalla molempien korttien hinnat, eli saat sen pitkäaikaisen kortin sitten aikanaan ilmaiseksi poliisiasemalta.
Eli kun menet sinne, niin ota mukaan mopokorttisi(jos olet käynyt),se ajo-oikeus lappu, jonka olet saanut hyväksytyn inssin jälkeen sekä se 27€. Tuon mopokorttisi joudut luovuttamaan sinne kun saat sen lyhytaikaisen kortin. Sekä myös sen ajo-oikeus lapun.
Nuo siis tosiaankin 1.1.2012 hintatason mukaan, ensi vuonna mahdollisesti saatttaa maksaa enemmän, joten jos 2013 vuoden puolella kortin saat, niin muista tarkistaa ajantasainen hinta ajovarman sivuilta.