Taas on kepun kannatus laskenut.
Kansa iski moukarilla kepua
Rukoile Sipilä
1468
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ei ole Sipilä vielä ehtinyt puhaltaa tuulta kepupaatin purjeisiin. Ellei sitten vastatuulta?
Sipilästä tulee uusi myllynkivi kepun kaulaan. Pohjaan menee. Vähiin käy kannatus, ennen kuin loppuu kokonaan.
pois pakkoruotzi
moukarilla tuli pataan taas niin että tuntu. Sipilä jatkaa ansiokkaasti Vanhasen
ja Kiviniemen aloittamaa kepun alasajoa.
Keskustaa ei Jeesus auta.
Väyrynen hävisi, Jumala rankaisi. Ja kuntavaaleissa rankaisee kepua Suomen kansa.
Jumala rankasoo nyt kepua sen synneistä.
Taitaapa tuon Kepun syntitaakka, olla niin raskas, että itse Jumalakaan ei voi Kepua siinä auttaa. Kyllä on Sipilän nyt pantava koko "Lahhkonsa" tiiviisti rukoilemaan Kepun puolesta.
Jospa ne seuraavat "Suurseurat", pelastavat Kepun, mene ja tiedä.
Vain koko Suomen Väyrynen olisi voinut sovittaa kepun synnit. Nyt on myöhäistä. Tuomion päivä lähestyy kepua.
bois pakkoruotzi
Ilmassa on enteitä kepun lopullisesta hajoamisesta. On ollut jo kauan. Tällaisella alamäellä, joka kepun kohtaloksi on koitunut, on tapana ruokkia itse itseään. Jossain vaiheessa voi tulla tosi jyrkkä ja nopea kannatuksen notkahdus. Tuskin kepu enää sen jälkeen nousee, ellei sitten joskus vuosikymmenetn päästä. Mutta millainen maailma on silloin? Millainen kepu on silloin? Nyt sillä ei mene kovin hyvin.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288482891167.html
Mitä mieltä puolueen hupenevat kannattajat itse ovat puolueensa tilasta?
Vanhasen ja Kiviniemen aikaan kepun omat arvosteli kepua kokoomuslaisuudesta. Nyt kepu yrittää olla persua enemmän kuin persut itse. Kenelläpä ei tuollaiseen tuuliviiripuolueeseen menisi usko?
Keskustan kortit on katsottu. Kiviniemen ollessa pääministerinä hän oli Kataisen kanssa täsmälleen samaa mieltä EU politiikasta. Rahat pois kansalta suurpankkien tukemiseen. Se oli kuulema sitä vastuun kantoa.
Keskustan linkki EU:n mädännäisyyteen on Olli Rehn melkein pääpiruna rysselissä ajaa täysin kokoomus politiikkaa - rahat pois kansalta Eurooppalaisille suurpankeille.
Ei näillä eväillä keskusta juhli.
Kannatan perus-suomalaisia.
Keskusta on tuhon oma. Mikään ei enään auta.