kysyjä piti taannoin varmana, että PS saa tulevissa kuntavaaleissa korkeintaan 9 % kannatuksen. Se tuo tänään julkaistu 17.5 % galluppi kun vaan näyttää kertovan aivan muuta.
kysyjän 9 % ??
PS korkkaa kuntavaal
1072
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kysyjä edustaa kokoomuksen poliittisia elättejä, ja siksi hän ennusti näin! Kotiin maksetaan suoraan ... näitä , tai muita tuloja!
Heeh..suut on kiinni kysyjällä ja rautaako?
ei todellakaan ole suu kiinni. jos olin väärässä niin sitten olin. entä sitten? moni muunkin on ollut tässä maailmassa väärässä. sen kuitenkin sanon että eu-vouhotus jolla perSSut ääniä keräävät eivät kuulu alkuunkaan kuntavaalien asialistalle.
asiasta valehdellaan tälläkin palstalla jatkuvasti. kerrotaan kuinka suomi "lapio" rahaa etelä-eurooppaan. totuus on että sinne ei ole mennyt eurokaan suomalaista rahaa. on kyse lainojen takauksesta. ei siitä että rekat vievät kuormakaupalla koko ajan rahaa pois suomesta niin kuin perSSut antavat ymmärtää.
sovitaan nyt myös että perSSut saavat muutamaan kuntaan ehdottoman enemmistön. tarkoittaa että heidän on pakko ottaa vastuu kunnan asioista.
sitten nähdään millaiseen kaaokseen he nämä kunnat ajavat. fakta on se että kun rahaa on viisi euroa, niin ei silloin voi olla kymmenen euron menoja jos ei ole taloudellista silmää hoitaa asioita eteenpäin.
siis toitotaan perSSuille vaalvoittoa ja ehdotonta enemmistö muutamaan kuntaan. kunhan se ei vain osu minun oman kotikuntani kohdalle....
Juuri näin. Tyhjän lupaajien poliittinen ura on aina päättynyt viimeistään silloin, kun heidät pakotetaan ottamaan vastuu sanomisistaan. Virheitä ja puutteita on helppo osoittaa, mutta silloin kun itse vastaa päätöksistä huomaa, että resursseja on aina rajallisesti ja kaikesta yrittämisestä huolimatta aina jää jotain kehitettävää.
Persut yrittävät valtakunnan tasolla pitkittää puolueen suuruuden aikaa keksimällä verukkeita poliittisesta vastuusta vetäytymiseen. Romahdusta viivyttää myös puoluetuki, jonka avulla on pystytty pitämään mielipiteiltään sekalainen joukko jotenkin kasassa. Loputtomiin sekään ei tule onnistumaan, koska kateudella on uskomaton voima, kuten on nähty jo persujen kuntavaalien ehdokasasettelun ylilyönneissä.
Koska satasen naisten vaalikalenteri tulee jakoon ????
Kalenteri ei niinkään kiinnosta. Koska satasen akkain jakorasiat tulevat jakoon?
persupojat, minä jaan, minulla on piukka.
"Pontevasti piukkaa, takasuoralta tiukkaa..." Näin muistelen Julman neuvoneen?
Kunto(kin) nousee ja rasvarosentit sinkoilee Juhan ohjeita noudattaen??
Ääntäni en halua valtapuolueille antaa, mutta jotenkin kyllä nämä persutkin mietityttää. Muuttuisiko oikeasti yhtään mikään, epäilen vahvasti. Ei ole muuttunut tähänkään päivään mennessä, vaikka kovasti uhotaan sitä sun tätä.
Soinismin sanakirjasta:
Minä puukotin sinua selkään. Saat anteeksi. Halataan.