Pitäisköhän laittaa oma osasto aseiden vastustamisesta ja jättää tämä Lait Ja Luvat osasto sitä asiallista keskustelua varten jossa ehkäpä ne jotka haluavat niistä oikeasti keskustella ilman jeesustelua voisivat sen tehdä?
Onhan Maanpuolustuksessakin oma osasto sivari ja aseistakieltäytyjille niin samalla lailla voisi täällä olla osasto vaikka Asevastaisuus nimellä ja sine voi sitten provoilla ja säätää sen minkä jaksaa!
Tietenkään se ei ole niin kivaa kun saattaa aseharrastajat jättää lukematta mutta olisihan ainakin hiekkalaatikko valmiina!
Mitäs jos laitettaisiin uusi osasto?
6
139
Vastaukset
- älä höperrä
Asiallisia keskusteluja täöällä? Koskas sellasia olisi täällä ollut?
Pääasiassa täällä on kirjotuksia aselakia vastaan, niissä kaikki hölmöt komppaa toisiaan, kuinka on syyttä suotta aseet takavarikoitu, vaikka ei mukamas syytä olisi ollut.
Sekö nyt on jotenkin asiallista? - hullut, aseet kuriin
Pieni kriittisyys parantaa kyllä tämän palstan tasoa. Jos katsoo vaikka noita argumentteja aseiden puolesta, niin tarpeen on syvempi ajattelu siinä, jos aseita halutaan siviileillä säilyttää. Ei tosissaan oikeuta aseiden pitoon jos argumentit puolesta on esim. seuraavia. "jos aseet kielletään, luvattomat aseet lisääntyvät"
"myös auto tappaa, autot pitäisi kieltää"
Tuon tason heitoilla kun evästetään aselobbarit, niin ei mene kauaakaan, kun päättäjät alkavat yli puoluerajojen aseiden kieltämistä.
Ei joo joo kirjoittelu muuta kuin lisää joukkotyhmyyttä. Pieni kriittisyys terästää typerämpääkin, hiukan ajattelemaan asioita. - täällä hyvä
Juul laittakaa vaan, mutta me pysymme täällä. Lait kiinnostaa enemmän, kun joku ihmeen vastustamien. Ajetaan lakien kiristämistä vaan täällä.
- Vastustajah
Ajattelin vastustaa vastustamista ihan vastustuksen kannalta tässä vaan liikkeellä kun yleisesti pitää nykyään vastustaa vähän kaikkea!
- -
Mielestäni on aika omituista, että nämä aseisiin liittyvät palstat ovat Metsästys ja kalastus -osaston alla.
Onhan aseharrastus paljon muutakin.
Tietenkin aseiden vastustajat haluaisivat kovasti ikiomaa palstaa, kuten on myös tuo Metsästyksen vastustajat -palsta.
Itse tahtoisin urheilusivuille Jääkiekon vastustajat -palstan.
On vain niin kiva vastustaa eri asioita, koska elämä olisi muuten tylsää.- ¢
niin on, ihan väärän otsikon alla aseet ja vielä täysin turhaan viipaloitu ali-palstoihin.
-
Keskusteluihin osallistuminen on estetty sääntöjen vastaisen toiminnan vuoksi. Saunalahden mobiililaajakaistoissa usealla käyttäjällä on sama IP-osoite. Jos jaettu IP-osoite on joutunut estolistalle, viestiesi julkaisu on estetty.
Lähetä
Muutenkin täys idiootteja koko ylläpito.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495597Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241707
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998