Hei,
Myyn itsepoimittua mustikkaa 6e/kilo puhdistettuna tai 4e/kilo imuripuhdistettuna. 10l sankoon menee noin 6 kiloa joten litra hinta on noin 3,6e/litra. Myyn kuitenkin kuitenkin vain kilo tavarana. Kerään marjat tilauksien mukaan lauantaina ja sunnuntaina, ja toimitus sunnuntaina, mahdollisesti myös maanantaina tilanteesta riippuen. Kysy lisää ja tilaukset 04449193580 Jesse.
Mustikkaa myytävänä Lahden seudulla 6e/kilo
3
366
Vastaukset
- miliiiisi
Ahkeruutesi on ihan ok, mutta älä käytä markkinointiin keskustelupalstaa, vaan mene suomi24/tori-palstalle.
Eikö ole paljon selvempää jos marjoja myydään marjastus palstalla? Jos torilla olisi sellanen palsta niin menisin kyllä sinne.
Marjoista sen verran, että myyn vielä mustikkaa, hirveen isoa määrää en uskalla vielä luvata seuraaviksi viikonlopuiksi. Tilauksessa on tällä hetkellä 2-3 ämpärillistä ja pari lisää voin luvata ens viikonlopuksi. Tarkoitus olisi kuitenkin kartoittaa uusia alueita lauantaina samalla kun etsin puolukka paikkoi, joten tarkemmin tiedän vasta silloin. Kysykää toki lisää.
JesseMustikkakausi näyttää olevan näillä näkymin paketissa ja alan keskittyä enempi puolukkaan. Jonkun verran kerään vielä itselle mehustukseen mustikoita ( kelpaa vielä muuhunkin käyttöön toki), isoja määriä en saa enää myyntiin, 1-2 ämpärillistä kannattaa kysyä. Mehumarjat ( imuripuhdistettuna) voin myydä 20e 10l vielä vaikka syyskuulle asti jos vaan marjoja on.
Jesse
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1127207
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t364242törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/383718Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4001970- 321457
- 351448
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi631398Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1771090Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121088Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:111020