Scary movies

Cody

HeHeHeHee!! Ihan sama, mitä muut on mieltä, mut mä rakastan niitä! Ykkönen oli paras. Mitä mieltä te muut? Onhan niitä parempiakin leffoja, mut komedia sarjoissa Scary Moviet on ykkösii! Kaikki komediat on kyl ihan SAIRAAN hyvii. Keep up the good work!

8

687

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Arska

      1 ja 2 aika helmiä. Oikeastaanhan koko kupletti pyörii niissä mustan huumehörhön ympärillä ja on keskeinen hahmo. Kolmonen ei oikein enää napannut, muutama ihan hauska kohtaus mutta aika loppuunkaluttu ja vanhoja vitsejä. Mm. Leslie Nielsenin osuus ei enää oikein jaksanut naurattaa kun samat jutut nähnyt Police Squad sarjassa (suom. Hei me pamputetaan) ja niin monissa monissa eri leffoissa.

      Kyllä senkin nyt kerran katsoi. Eiväthän nämä nyt miksikään elämääsuuremmiksi katsomisiksi ole tarkoitettukaan. Kerran naurettaviksi.

      • toni

        eli 4 osa


      • Cody
        toni kirjoitti:

        eli 4 osa

        Elän vain omassa pienessä maailmassani, enkä tiedä olleskaan, mut mä sain käsityksen, et se ois trilogia...


      • Lissu
        toni kirjoitti:

        eli 4 osa

        Musta ne on aivan loistavia, aina jaksaa nauraa uudestaan. Tosin nyt en oo vähään aikaan kattonu maikka tuolla hyllyssä mulla ovatkin. Ykkönen oli aivan hulvaton. Kakkonen oli kans hyvä mutta tosta kolmosesta en niin paljoo tykänny kun kahesta aikasemmasta vaikka katottava toki sekin.

        Joo neljäs osa on tulossa 2005 eli ilmeisesti sitä on jo alettu kuvaamaan...


    • kahvitar

      1 oli tosi hyvä. Kakkonen oli vähän puuduttava, johtui ehkä siitä, että en ollut nähnyt monia niistä elokuvista, joita kakkosessa käsiteltiin. Kolmosen ostin Thaimaasta ja oli aika huonokuntoinen piraatti niin en ole vielä ehtinyt katsoa.

      • Cody

        ...on paljon piraatteja! Kävin siellä itsekin ja toin Suomeen 6 dvd:tä... Levyjäkin tuli osteltua aika pinkka... Leffoja en voinut tuoda enempää matkalaukkujen pienuuden vuoksi... =( Muuten oisin tuonu 5 laukkua leffoja ja musaa...


    • -arska-

      joo ykkönen oli kaikista paras ja kakkonen huonoin!!......!!

    • Lari

      1 ja 3 loistavia, kakkonen ei oikeen napannu, mut ihan okei sekin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      27
      3545
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      2800
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      121
      2716
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      116
      2398
    5. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      18
      2182
    6. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      77
      1762
    7. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      50
      1678
    8. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      26
      1666
    9. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      43
      1381
    10. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      144
      1334
    Aihe