Kataisen hallitukselle lähtöpassit

Katso Adressit.com

jo yli 6000 allekirjoitusta

9

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Urakka kusee

      Eipä puutu enään kuin jotain yli5,5 milj. allekirjoitusta.Kova on urakka.

    • Elannon lyhty

      No....jaa....ihan kiva alotus...toisaalta... on teillä hivenen suurempiakin huolenaiheita......siis pysyä puoluerekisterissä....no...kummiskin ...voimia vaan taipaleelle....valintaladossa lauantaimakkara edullisesti 2.95 e/kg....soittakaa haloskalle, jotta hoksaa mainoksen.

    • Timo V

      Hallitus ei kaadu tuohon adressiin. Hallitus nauttii Eduskunnan luottamusta.

      Kommunismi sen sijaan on kaatunut jo 20v sitten, kun sen ideologinen lähde - Neuvostoliitto - kaatui omaan valheen ja petoksen tultua ilmi.
      Ihmettelenkin miksi joku vielä kannattaa kommunismia, joka on todettu suurimmaksi kansaviholliseksi kautta aikojen.
      Onneksi kommunismi ei nista enää koskaan päätään sivistysmaissa. Ei koskaan!

      • Koroljov

        "Kommunismi sen sijaan on kaatunut jo 20v sitten, kun sen ideologinen lähde - Neuvostoliitto - kaatui omaan valheen ja petoksen tultua ilmi."

        Meidän aikanamme Amerikan Yhdysvaltoja ja Euroopan Unionia odottaa sama kohtalo, ja pitkälti samoista syistä.


    • jаnne

      ahhah :D luuleex oikeesti joku et hallitus kaatuu ton adressin johdosta?? :D

    • Suomi kun on demokratia niin reilun 5 miljoonaisen kansan äänivaltaisten enemmistönhän se vaatii eli ainakin 2 miljoonaa allekirjoitusta. Jonkun nettipalstan allekirjoitukset eivät mitään eivätkä ketään hetkauta jos niiden takana ei ole oikeita ihmisiä ja poliittista voimaa. Netissä voi jokainen esiintyä vaikka kymmenenä henkilönä koska ei tarvitse joka paikassa esittää henkilöpapereitaan joten luottaminen nettiallekirjoitusten määrään on varsin hupaisaa.

    • Jytkyä odotellessa

      Kokoomuslaiset tai paremminkin heidän tukijansa alkavat hermostua. On syntynyt naiivi
      pamfletti jossa
      pohjoiselle Suomelle luvataan yhtä hyvää ja kymmenen kaunista
      kaivoksista junaratoihin ynnä muuta.

      Lupaajilla ei ole minkäänlaista asemaa, jolla he voisivat edes teoriassa
      lunastaa lupauksensa mutta
      pystyvät tietty kirjoittamaan propagandapamfeltin ja täyttämään
      sen sanaleikeillä sieltä sun täältä

      http://kauppakamari.fi/2012/09/24/suunnaton-suomi-kirja/

    • Timo V

      >> Kokoomuslaiset tai paremminkin heidän tukijansa alkavat hermostua

    • persu2

      nämä äänestykset internetissä on liian moni mutkaisia, kuten on se, kun on äänestettävä että ulos eurosta. Sekin vaatii jo vähemmän internettiin tottumattomalta liikaa. sitten näkyi olevan että pitää olla joki korin luku laite ennen kuin voi äänestää no äänestämättä jäi siksi kun se on minulle liian mutkikas tehtävä, vaadittiin jopa pankki tunnuksilla kirjautumista. Helpommat ja yksinkertaisemmat tavat äänestää niin pian kannatus luvut muutuvat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      84
      1766
    2. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      43
      1409
    3. En malta odottaa mies että tulet minuun

      Sykkivänä ja intohimon palossa ujutat hitaasti upean rakkauden miekkasi minuun, ja antaudutaan kiihkeään rakasteluun. Hu
      Ikävä
      119
      1200
    4. Vanhemmalle naiselle

      Ihastuin sinuun kauan sitten. Luonteeseen, ulkonäköön ja iloisuuteen. Olen haaveillut sinusta sen jälkeen monet kerrat.
      Ikävä
      87
      1152
    5. Siltojen varjoissa

      Siltojen varjoissa Yksinäinen susi kulkee, hiljaisuudessa sanoja punnitsee. Sydän auki, paljas liekki rinnassa, siltoja
      Ikävä
      291
      1151
    6. Mitä hellittelynimiä

      Sinulla on kaivatustasi?
      Ikävä
      63
      952
    7. Mitä meille oikein

      Tapahtuu vai tapahtuuko mitään?
      Ikävä
      56
      942
    8. Pitsaa selliiä

      Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon
      Kuhmo
      20
      900
    9. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      40
      887
    10. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      34
      854
    Aihe