Tunnen emättimen yläreunassa,"kanavan",onko se kohdunkaula? Pitäisikö kohdunkaulan tuntua niin selvästi vaikkei ole raskaana? Olen tunnustellut sisältäpäin,aiemmin kohdun seinä tuntui kovemmalta,nyt se oli aika pehmeä. Ja onko normaalia että ku ponnistan niin kohdunkaula pullistuu ja tukkii melkein koko emättimen suun ja tulee melkein ulos? Raskaana en ole,tein testin viimeksi kesäkuussa ja näytti negatiivista,olin silloin harrastanut suojaamatonta yhdyntää vähän ja tein testin n. Viikon sisällä. Eikö raskaus olisi jo näkynyt jotenkin? Olin vasta yhdynnässä nykyiseni kanssa ja olen kertonut tästä asiasta hänelle ja hän sanoi ettei se oikeestaan tuntunut oudolta.
Onko tämä normaalia?
17tytsy
6455
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tuli kyl vahingos väårää kohtaa tää viesti mut ei voi mitää
Ulostuleva kohtu kuulostaa kohdun laskeumalta. Synnytyksen jälkeen niitä on osalla. Kannattaa käydä lääkärissä tarkistamassa asia, niin et turhaan vaivaa.
MIkään raskaustesti ei näytä plussaa viikko yhdynnästä. Jos sinulla ei ole ollut kuukautisia kesäkuun jälkeen, tekisin testin uusiksi. Raskaus ei useimmilla näy ulkonäössä vielä alle 3kk. Ja testi plussaa, ota heti yhteyttä neuvolaan.
Jos et halua teiniäidiksi, suosittelisin ehkäisystä huolehtimista.
Kuukautiset on ollut.
Kasvi alussa tai peräti syöpä?
äkkiä pillu posliiniksi ja isoa sisään.
seon eikun moloasisään ja kovaa panoa se vaatii.