Alkaako järki voittamaan?

http://www.hs.fi/politiikka/Ministeriö selvittää maahanmuuttajien kotoutumista Suomeen/a1305591349300

Uutisessa puhutaan vain suomen kielen opettamisesta uusille mamuille.

Toivottavasti surukunnissakin otetaan ministeriön ohjeet huomioon.
378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

On todella sydämetöntä touhua houkutella tietämätön ja heikoilla oleva mamu opiskelemaan ensiksi ruotsia kielipoliittisin syin!

Äänestä

Suomenkieli oikeassa kontektissa.

Ei puhettakaan, että kannattaisi opetella ruotsi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Wiseguy. kirjoitti:

http://www.hs.fi/politiikka/Ministeriö selvittää maahanmuuttajien kotoutumista Suomeen/a1305591349300

Uutisessa puhutaan vain suomen kielen opettamisesta uusille mamuille.

Toivottavasti surukunnissakin otetaan ministeriön ohjeet huomioon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu