Hei joku astrologiaa osaava ihminen, en ole aikaisemmin perehtynyt näihin asioihin ja nyt alkoi kiinnostaa oma kartta, eli olen syntynyt Kemissä 4.7.1991 kello n. 19.50
Kartasta
2
98
Vastaukset
- myrtitär
Sinun on osattava käsitellä tulta ja vettä niin ettei vesi kiehu liikaa tai tuli sammu:)
Ehkä olet jo itsekin tehnyt kartan: nousu Skorpioni, Kuu Oinas, Mars, Venus, Merkurius, Leijonassa. Eli tulta ja vettä persoonalliset kappaleet. Jupiter niin ikään Leijonassa vahvistaa tultasi.
Aurinko 8. huoneessa painottaa kyseisen huoneen teemoja elämässäsi. Saturnus-Merkurius oppositio kiinnittää huomiontarpeen omanlaisen itseilmaisun löytämiseen.
Elämänläksysi on Kuunsolmun mukaan löytää ja hyödyntää Kauriin/Saturnus hyvät ominaisuudet mm. kestävyys, sitkeys ja pyrkiä pois Ravun negatiivisista puolista, (mm. liiallinen tunnereagointi, oikukkuus, vetäytyneisyys)
Uranus/Neptunus oppositio Auringolle tuo sukkkelia juttuja elämään mutta Neptunus voi hämärtää suuntaa, et aina tiedä mitä haluaisit toteuttaa. Tuo U/N - parivaljakko 2. huoneessa liittyy myös resursseihin eli niissä voi olla vaihteluja voimakkaastikin.
Nämä nyt tuli ensin mieleen kartastasi. - raputyär
Kiitos :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t846895- 353691
- 443248
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402462- 2032182
- 1202153
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292079- 402072
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241778Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna181654