Iänmääritysmenetelmät

Uskovainen Uskis

Ovat todellakin evoluution viimeinen linnake. Kun lopulta ihmiset tajuavat, ettei eroosio nykyisellään sovi heidän uskomuksiinsa mitenkään, nykymaailmankuva evoluutiosta ihmiselämän tai maailman muuntajana sortuu.

Tilalle tulee luomisoppi ja kertomus Nooan tulvasta, sekä rutkasti ja tusinoittain Jumalaa pelkääviä ja kunnioittavia tiedemiehiä.

Esim. Afrikan ja Amerikan mannerlaatat ovat sovitettavisas toisiinsa edelleenkin kuin palapelin palat. Ei ole siis mitenkään mahdollista vettää sellaista johtopäätöstä, että nämä laatat olisivat miljoonia vuosia vanhoja.

Samaa voidaan sanoa eroosiosta myös muilla alueilla, kuten vaikka brittein saarilta Nottinghamista sekä muualta päin maailmaa, missä erittäin nopea, paikoitellen jopa metrin vuodessa leviävää eroosiota on huomattavissa. En voi sanoa varmaksi koska en ole tutkinut aihetta, mutta jos brittein saarilta on löydetty jotain miljoonia vuosia vanhoja kerrostumia ja fossiileita, aiheuttaa tämä nopea eroosio heille rutkasti vaikeuksia.

Vaikuttaakin siltä, että usko vuosimiljooniin on hupenemassa nyt, kun Jeesuksen toinen tulo on niin lähellä, kuin se onkaan, ja AntiKristuksen valtaempaaierumi viimein tulee - hänet, jotka Jeesus on surmaava suunsa henkäyksellä ja tuomitseva Helvetin iankaikkiseen tulijärveen kärsimään, hänen mukaansa myös väärä profeetta ja ne, jotka ovat joskuskin Pedon Kuvaa kumartaneet.

6

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Uskovainen uskis

      Ja sitten heräsin ja pyjamahousujeni etumus oli märkä.

    • ööööh....täh?

    • Hengellistytetty

      "hänet, jotka Jeesus on surmaava suunsa henkäyksellä"

      Lahjoittakaa Jumalan tähden Jeesukselle pullo Illodinia.

    • Suomessa ei taida olla enää sellaisia ns. pilalehtiä joiden avustajaksi voisit ruveta?

    • tieteenharrastaja

      Saitpa sanotuksi yhden (melkein) todenkin lauseen:

      "En voi sanoa varmaksi koska en ole tutkinut aihetta,.."

      Koska et tiedä asiasta pätkääkään, päästelet ihan päättömiä. Geologian tutkijat sen sijaan tuntevat mainiosti eroosion tavat ja vaikutukset, eikä heidän "uskonsa vuosimiljooniin" ole niiden takia lainkaan hupenemassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä

      Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh
      Maailman menoa
      78
      4189
    2. Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?

      Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli
      Sinkut
      89
      3431
    3. Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt

      Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit
      Maailman menoa
      118
      3241
    4. Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?

      Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.
      Maailman menoa
      80
      3184
    5. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      101
      3062
    6. Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä

      Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi
      Kaste
      41
      2704
    7. Seksuaalinen ahdistelu, naisten vähättely ja törkeä käytös naisia kohtaan kukkii rakennustyömailla

      Tällainen lienee ihan tavallisista kaikilla "äijävaltaisilla" työpaikoilla. Kaikki miesvaltaiset alat eivät ole toksise
      Maailman menoa
      268
      2659
    8. Kerro minulle

      Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö
      Ikävä
      83
      2502
    9. Miten Yxäri iskettiin?

      Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j
      Sinkut
      218
      2474
    10. Rakkaalle J miehelle.

      Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.
      Ikävä
      94
      2399
    Aihe