Iänmääritysmenetelmät

Uskovainen Uskis

Ovat todellakin evoluution viimeinen linnake. Kun lopulta ihmiset tajuavat, ettei eroosio nykyisellään sovi heidän uskomuksiinsa mitenkään, nykymaailmankuva evoluutiosta ihmiselämän tai maailman muuntajana sortuu.

Tilalle tulee luomisoppi ja kertomus Nooan tulvasta, sekä rutkasti ja tusinoittain Jumalaa pelkääviä ja kunnioittavia tiedemiehiä.

Esim. Afrikan ja Amerikan mannerlaatat ovat sovitettavisas toisiinsa edelleenkin kuin palapelin palat. Ei ole siis mitenkään mahdollista vettää sellaista johtopäätöstä, että nämä laatat olisivat miljoonia vuosia vanhoja.

Samaa voidaan sanoa eroosiosta myös muilla alueilla, kuten vaikka brittein saarilta Nottinghamista sekä muualta päin maailmaa, missä erittäin nopea, paikoitellen jopa metrin vuodessa leviävää eroosiota on huomattavissa. En voi sanoa varmaksi koska en ole tutkinut aihetta, mutta jos brittein saarilta on löydetty jotain miljoonia vuosia vanhoja kerrostumia ja fossiileita, aiheuttaa tämä nopea eroosio heille rutkasti vaikeuksia.

Vaikuttaakin siltä, että usko vuosimiljooniin on hupenemassa nyt, kun Jeesuksen toinen tulo on niin lähellä, kuin se onkaan, ja AntiKristuksen valtaempaaierumi viimein tulee - hänet, jotka Jeesus on surmaava suunsa henkäyksellä ja tuomitseva Helvetin iankaikkiseen tulijärveen kärsimään, hänen mukaansa myös väärä profeetta ja ne, jotka ovat joskuskin Pedon Kuvaa kumartaneet.

6

83

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Uskovainen uskis

      Ja sitten heräsin ja pyjamahousujeni etumus oli märkä.

    • ööööh....täh?

    • Hengellistytetty

      "hänet, jotka Jeesus on surmaava suunsa henkäyksellä"

      Lahjoittakaa Jumalan tähden Jeesukselle pullo Illodinia.

    • Suomessa ei taida olla enää sellaisia ns. pilalehtiä joiden avustajaksi voisit ruveta?

    • tieteenharrastaja

      Saitpa sanotuksi yhden (melkein) todenkin lauseen:

      "En voi sanoa varmaksi koska en ole tutkinut aihetta,.."

      Koska et tiedä asiasta pätkääkään, päästelet ihan päättömiä. Geologian tutkijat sen sijaan tuntevat mainiosti eroosion tavat ja vaikutukset, eikä heidän "uskonsa vuosimiljooniin" ole niiden takia lainkaan hupenemassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      70
      5005
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      190
      3923
    3. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      203
      3838
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      80
      3377
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      50
      3039
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      25
      2024
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      25
      2014
    8. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      194
      1909
    9. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1716
    10. HULLU MERSU KUSKI LIIKKEELLÄ

      Onko kukkaan pannu merkille shamppanjan väristä w211 mersua josta puuttuu taka puskuri, ajelee hirveitä nopeuksia keskus
      Kiuruvesi
      99
      1457
    Aihe