Jasmin, onko tämä vitsi

Seiskan kannessa oli että Jasmin mäntylä on 62-vuotiaan miehen kanssa. Jutun on pakko olla joku vitsi tai julkisuustemppu! Katsokaa nyt tuota linkin kuvaa.


http://www.iltalehti.fi/viihde/2012080915934855_vi.shtml

Paha edes sanoa mitään.
23288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

mitas se muille kuuluu monet miehet viisastuu kun vuosia karttuu no se on tietenkin yksilollista olin naimisissa 20v vanhemman miehen kanssa ja se oli elamani parasta aikaa..suomalaiset liikaa kangistuu kaavoihin vahan laajempaa ajattelua please

Äänestä
  • Hyi! Mua ällöttää jo kymmenen vuotta vanhemmat miehet! Kyllä parisuhde toimii parhaiten kun ollaan suunnilleen samanikäisiä.

    Äänestä

  • Theresa27 kirjoitti:

    Hyi! Mua ällöttää jo kymmenen vuotta vanhemmat miehet! Kyllä parisuhde toimii parhaiten kun ollaan suunnilleen samanikäisiä.

    Samaa mieltä. Vuosia nuorempi mies kyllä menee mutta ei vanhempi. Miksi ottaa vanha ja kulunut, kun itsessä on vielä nuoruuden hehkua jäljellä? Nuoremmassa miehessä taas ei menetä mitään.

    Äänestä

kyllä on vitsi

Äänestä

Kaikenlisäksi lehtiartikkelin mukaan mies on ns. varaton, eli ei mitään sen kummempaa omaisuutta, asuu naisen 30 neliön työsuhdekämpässä siellä lomakohteessa.
Ylipainoinen, keltahampainen mies, apua, kyllä kyseinen nuori nainen olisi saanut parempaakin seuraa, itse kuitenkin vasta 30 vuotias nuori, ukko yli 62 v..

Äänestä
  • Ylipainoinen, keltahampainen mies

    naurattaa anteeksi olen kauhea

    Äänestä


  • avoliitto ihkua kirjoitti:

    Kuva miehestä


    http://www.seiska.fi/viihdeuutiset/_a441489/jasmin mantyla muutti avoliittoon brittimiehen kanssa/

    Siis ei varmasti mikään ilkeä ihminen mutta EI EHKÄ IHAN TÄYDELLINEN PARI NUORELLE NAISELLE!

    Äänestä

Täytyypi ihmetellä tosiaan onko Mäntylän pää kärsinyt auringosta vai mistä tuulee, kun 60v. miestä pitää esitellä sulhasena...kyllä piti ihan nauraa,että onko tosiaan nuori ihminen niin epätoivoinen, että tuon näköistä körilästa esittelee....mahtaa nauraa entiset sulhot makeet naurut...vaikka eikai se ole aina ulkonäystä kiinni mutta kuitenkin luulisi tuon näköisen itseään vähän ajattelevan ja etsis vähän nuorempaa ja paremman näköistä....kai tuossa Mäntylässä jokin on kai pielessä niin monta julkisuus temppua on tehnyt....äidille kävis tuo paremmin kuin tytölle...huh-huh

Äänestä
  • Tuo mies on luultavasti tajuttoman hyvä sängyssä. Tollaset joskus on. ;)

    Äänestä

  • kokenut... kirjoitti:

    Tuo mies on luultavasti tajuttoman hyvä sängyssä. Tollaset joskus on. ;)

    Ensinnäkin älä viitsi koska alkaa oksettaa, ja toisekseen tarkoitatko oikeasti tuon puoltavaksi puheenvuoroksi sille, että jasminin pitäisi olla tuon kanssa?

    Äänestä

  • karkeapellavalakana kirjoitti:

    Ensinnäkin älä viitsi koska alkaa oksettaa, ja toisekseen tarkoitatko oikeasti tuon puoltavaksi puheenvuoroksi sille, että jasminin pitäisi olla tuon kanssa?

    Jasmin lienee ukon kans, koska se on just mukava muutenkin. Oma kokemukseni, tosin vain yhdestä ton tyyppisestä miehestä oli niin huikea! En unohda ikinä. Hän osasi ja jaksoi vaikka massuakin löytyi. ;)

    Äänestä

  • kokenut... kirjoitti:

    Jasmin lienee ukon kans, koska se on just mukava muutenkin. Oma kokemukseni, tosin vain yhdestä ton tyyppisestä miehestä oli niin huikea! En unohda ikinä. Hän osasi ja jaksoi vaikka massuakin löytyi. ;)

    Yäk!

    Äänestä

Ei naurata yhtään. Mitä mahtaa rodoslaisetkin ajatella kun tämä pariskunta kulkee yhdessä. Huomiotaherättävää totta tosiaan ja päät kääntyy mutta enpä usko että Jasminin kauneuden vuoksi. Pikkusaarella kivasti juorut leviää. Varmaan mukava ja symppis ukkeli, mutta leekot ei oo kyllä kunnossa, huh huh, varmaan intohimoista suudella tota pappaa. Voiiiii.... Jasmin olisi voinut salata tämän, niin monia järkyttää. Olen todella pahoillani kun näin sanon, koska toivon Jasminille vain hyvää.

Äänestä
  • Minkä kauneuden? Mistä kohtaa tuo rupinaama on kaunis? Ei avaudu minulle hänen "kauneutensa". Huonotasoinen nainen, ja siksi hänellä on huonotasoisia miehiä. On myös tyhmempi kuin vasemman jalan saapas.

    Äänestä

  • Siru..... kirjoitti:

    Minkä kauneuden? Mistä kohtaa tuo rupinaama on kaunis? Ei avaudu minulle hänen "kauneutensa". Huonotasoinen nainen, ja siksi hänellä on huonotasoisia miehiä. On myös tyhmempi kuin vasemman jalan saapas.

    Hei, sun ei tarvitse pitää Jasminista tai ajatella että se on maailman viisain, mutta tollanen mollaus on todella typerää. Pysy faktoissa.

    Äänestä

Lopettakaa toisten mollaaminen, mikäköhän teissä on vikana kun täytyy toisia niin kovasti arvostella ja haukkua. Tunteeko kukaan teistä tuota miestä tai ees jasminia?? Voi voi teitä rassukoita jos ette näe että nuo oikeesti vaikuttaa onnellisilta. Minä ainakin toivon aina kaikille onnellisuutta ja jos he tekee toisensa onnellisiksi niin miksi sitä pitää parjata.....
Onnea jasmin ja dennis! Ja kyllä ne päät kääntyy mäntylän kauneudenkin takia, on meinaan uskomattoman upea nainen.

Äänestä

Jos se on niin upea, niin niksi sillä ei ole koskaan ollut upeaa miestä? Miksi hyvätasoiset miehet eivät huoli "upeaa" naista? Minun silmääni hän näyttää leveäharteiselta rupinaamalta, jolla on miehekäs vartalo. Ja niin ilmeisesti myös komeiden miesten mielestä, kun hän ei ole ainakaan julkisuudessa koskaan sellasita tapaillut.

Äänestä

Aika hyvin näyttäisi Jasminilla menevän kun vertaa valtakunnan turhimpaan turhikseen Johanna Tukiaiseen. Jasminilla on kuitenkin OMA kämppä ja OMA mies. Jasmin ei ole taivaanrannanmaalari vaan tyytyy siihen mitä onnistuu saamaan. Johanna haluaa rikkaan ja "älykkään" miehen, mutta ei sellaista ikinä tule saamaan! Ja asia on täysin varma, koska yksikään rikas ja älykäs mies ei koskisi tuollaiseen ulkonäkönsä ja aivonsa alkoholilla ja hullunnapeilla pilanneeseen maksullista seksiä myyvään kassialmaan!

Äänestä

Kyllä tuo pari on kuin maalta ja marsista. Mikä ihme pitää kauniin Jasiminin tuon vanhan ukon seurassa????!!!

Äänestä

Supermarjosta tutun Sofian (FIIAN) sinkku biisi nyt kuunneltavissa osoitteessa http://www.youtube.com/watch?v=gptc4h_-jKQ myös fanisivut löytyvät facebookissa FIIA nimellä :) käykäähän kuuntelemassa ja tykkäämässä :) -kiitos!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Häh! kirjoitti:

Seiskan kannessa oli että Jasmin mäntylä on 62-vuotiaan miehen kanssa. Jutun on pakko olla joku vitsi tai julkisuustemppu! Katsokaa nyt tuota linkin kuvaa.


http://www.iltalehti.fi/viihde/2012080915934855_vi.shtml

Paha edes sanoa mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu