Onko tukiaisten jollaksen asunto omisasunto vai vuokra asunto?
Ja kuka mahtaa maksaa siinä asumisen?
Ja kuka mahtaa maksaa siinä asumisen?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Rappiosisarukset asuvat siinä loisimisperiaatteella. Asunnon omistaa joko sisarusten vanhemmat tai sitten mummun perikunta. Olisko menossa myyntiin, kun sisarukset vuotavat facebookkiin katkeria tilityksiä?
vanhempien asunto on ollut tähän mennessä se heidän lapsuuden aikanen kamaluus, jota on mediassakin näytelty. kovin 60-70 luku henkinen tönö, suht iso ja hyvällä paikkalla.
Se on varma, ettei se ainakaan Johannan ja Julian ole.
Talo valmistunut 1998 Oikotien mukaan..?
Tosi huonolla paikalla Jollaksessa noin yleisesti. Ei ranttsunäköalaa. Kunto täysin remontoitava. Tuosta uskaltais pyytää ehkä sen bout 235.000 neroa, mitä yleensä tuon kuntoisesta läävästä yritetään saada ko. alueella.
Kuulin juuri muualta että vanhemmat aikovat myydä asunnon. Onkohan totta?
Eikös Takilantie 8 ole myynnissä ? Muta onko se B. Sorry naapuri....
Hymyn palstalla tiedettiin sanoa että Julia Tukiainen oli ottanut Facessa kierroksia vanhempiaan kohtaan (törkeetä tekstiä) ja siellä on tieto muuten myös Jollaksen kämpän myynnissä olosta.
Toisaalta en minäkään haluaisi olla glamour-naapuri, taitaa naapurilla olla pitkä pitkä pinna...
Miettippä typerys sitä.
Johan nyt, myövät kämpän alta klamuur systereiltä? Höh! No uusi omistaja tekee varmaan perusteellisen remontin asunnossa.
Vanhemmat omistaa asunnon ja ovat mitä ilmeisemmin kyllästyneet siskosten menoon. Pääsevät helpomalla kun myyvät asunnon.
Mistä sitä tietää mikä meno siellä on ollut ja kuinka monta varoitusta ovat saaneet.
Joskus se mittari vaan tulee täyteen............vanhemmille taisi tulla nyt.
Ainakin se B-rappu (hihihi) oli vuokralle annettavana Oikotiellä tuossa vielä hetki siten, nyttemmin ilmoitus on laitettu lepotilaan.
Eiköhän se olisikin jo Tuksuilla aika muuttaa pois kotoa ja alkaa selvitä omillaan, kun ikää on vanhemmalla kuitenkin jo 34 ja Juliakin vissiin lähestyy kolmeakymppiä.
hahaah -> http://lolgalore.com/lol-21937-the-stork-brought-you-heres-the-picture-to-prove-it
Hieno kuva ,pilkottaa niinkuin Artsilla rapujuhlissa
OMA-ASUNTO
Hyvä tilannekuva. Näin niitä lapsia tulee. Jollain ei vaan mene millään jakeluun. Ovat niin Tuksujen lumoissa.
Se asunto on kuulemma aivan pilattu eikä muuten ole 1998 rakennettu!
Se on rakennettu 80 tai 70 luvulla.
Mutta siskot ovat elämöineet kämpän tärviölle.
Silminnäkijähavaintojen (ja neninhaistaja-) mukaan kämppä on totaalisen tärviöllä koiranpaskan ja -kusen vuoksi. Tilannetta ei paranna siivoamisen laiminlyöminen ja kaatuneiden viinalasien sisältöjen kuivaamisen laiminlyöminen.
Kaikesta huolimatta tipi-tii.
Voi voi, jos kämppä myydään,nii missäs sitten pidetään ne perinteeksi muodostuneet rapujuhlat?????
kuinka joitakin ihmisiä VOI KIINNOSTAA TÄLLÄISET ASIAT?
Kiinnostihan sinuakin ihan vastaamiseen asti ;DDDDDDDDD
Niin...Pitkän viestiketjun vaatinuy lukemaan ja sitten kirjoittamaan viestin... Kaiken lisäksi pitää ratkaista vaikea matemaattinen tehtävä....löytyykö perheestä sellainen älykkö?
Jollas on joko vanhempien tai todennäköisesti pelkästään mamman nimissä.
Mielenkiintoista olisi tietää minne alivuokralaisen vuokray menevät ( ja ruuat häviävät :)
Tuksu on talon arvoa laskeva tekijä :D
https://www.jokapaikka.fi/?page=haku&id=99293&qs=Takilatie 8, 00850 Helsinki