ihmisellä kaikki tietonsa täällä julkituoda? Kehkeytyykö sellaisen kanssa hyväkin ystävyyssuhde?
itse en sellaissia ystäviä elämääni kaipaa, kiitos vaan.
itse en sellaissia ystäviä elämääni kaipaa, kiitos vaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
ei ole palstan vika, jos ystävä on petollinen, eikä sellainen ole ystävä. on vain naamioitunut ystävksi ja nauttii juoruamisesta
Omaneduntavoittelu.
joskus innostuu liikaa, varmaan kun haluaisi toisen tunnistavan. Ja saavan sitten jonkinlaisen yhteyden muuallakin. Esim sähköpostissa.
innostuu liikaa kirjoittamaan toisen henk.kohtaisia asioita palstalla? Tuskin tuo enää yhteyttä muualla. mun silmissä sellainen näyttää kiusanteolta ja mustamaalaamiselta enkä haluaisi itse sellaista ystävää elämääni. ei sellainen ole ystävä.
kirjoita itsestäsi.
ei tod. ole palstan vika jos joku on läpimätä.
Jos liikaa päällepäsmäröi menee ne yhteydet kokonaan.
Joo, omista vain. En tunne toista oikeastaan kuin ulkonäöltä.
silti kirjoitat pääsituotteita ja ulkoisiatunnisteita hänestä, onko järkeä!
tuskin lähelle pääset sellaisella. kauemmas vain ja onko hän edes koskaan täällä ollutkaan, ehkä ei, mutta silti väärin kirjoittaa toisesta kirjoita itsestäs.
Olet oikeassa. Eipä ole asiat edenneet yhtään :( Pahoittelen jos olen ollut hölösuu jotakuta kohtaan. Asiat muuttuvat.
asiat muuttuvat,mutta luuletko muutoksien myötä ainakaan hänen lähelle pääseväsi enää....
Olen varmaan pilannut mahdollisuuteni, mutta ei sitä kaikkea voi saadakaan. Hän on tosi kaunis.
kiusantekoa ei muuta.
lapsikin on terve kun leikkii mut sairas jos ei lopeta, etenkää jos toinen jo rajat asettaa ja pyytää lopettamaan.
kiusaajalle on varmasti tärkeää, että saa edes palstan kauttaa kiusattua jos ei muuten onnistu ,siksi hyvä olla palstalta pois, jos oikeasti joku täällä kiusaa, näin hän e isaa yhteyttä edes palstan kautta.
just näin jos ei mene järki perille sulje kaikki kanavat joilla hän voi yhteydessä suhun olla, voit näin itse paljon paremmin.